Otomotiv

BMW’den Korku Filmi Temalı Sürücüsüz Otomobil Reklamı

Okuma Süresi: 1 dakikaLoadingFavoriteDaha Sonra Oku

Pek çok teknoloji ve otomotiv şirketi gibi Alman otomotiv devi BMW de, sürücüsüz otomobiller konusunda oldukça ileri seviyeye ulaşmış durumda.

BMW ilk sürücüsüz otomobil fikrini 2000 yılında oluşturmaya başlıyor. 2011 yılından bugüne de Almanya’da Münih ve Nürnberg arasında otoyolda test sürüşleri gerçekleştiriyor.

Alman şirket 2021 yılında, daha önce BMW Vision iNEXT konsepti altında tanıttığı otomobilleriyle, üçüncü seviye otonom sürüşe hazır araçlarını müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Bu araçlar sürcünün kontrolü dahilinde, otoyollarda saatte 130 km hıza kadar kendi kendilerine yol alabilecekler.

BMW 2021’de ayrıca dördüncü seviye otonom sürüşe uygun araçlarını test etmeye başlayacak. Dördüncü seviye otonom sürüşte artık sürücüye ihtiyaç, neredeyse tamamen ortadan kalkıyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir:  Sürücüsüz Kamyonlar Şoförleri İşsiz mi Bırakacak?

BMW kısa süre önce bir diğer Alman otomotiv devi, Mercedes üreticisi, Daimler ile gerçekleştirdiği ortaklıkla da ses getirmişti. İki dev şirket, araç paylaşım sistemleri ve elektrikli araç şarjı gibi pek çok proje çerçevesinde birlikte yol alacak.

Bu arada BMW geleceğin sürücüsüz araçları vizyonu çerçevesinde korku temalı ve eğlenceli bir reklam filmi yayınladı. Reklam filmini yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Söz sizde. Düşüncelerinizi paylaşın!

Please Login to comment
avatar
X