Disney Yeni Bir “Yıldız Savaşları” Dizisi Hazırlığında

Star Wars ve Marvel gibi marka olmuş içeriklerin tüm haklarını satın alan Disney eğlence dünyasının en büyük oyuncusu haline gelmiş durumda.

Eğlence devi Disney Kasım ayı itibarıyla Netflix‘e rakip dijital yayın platformu Disney+‘ı kullanıma açacak. Şimdilik rekabette Netflix’in çok gerisinde olsa da, Disney’in elindeki markalar ve içerik kütüphanesi, dijital yayıncılıkta eğilence devini liderliğe taşıyabilir.

Bu rekabet ortamında Disney’in en çok güvendiği içeriklerden biri de, 2012 yılında tüm haklarını satın aldığı “Yızdız Savaşları – Star Wars” serisi.

Daha önce “Solo” gibi bir yan hikaye filmi yapmayı planladığı “Boba Fett” karakterinin hikayesini “The Mandalorian” adı altında bir diziye çeviren ve Disney+ platformunun açılışında yayına almayı planlayan şirket, şimdi de bir diğer ikonik karakter Obi Wan Kenobi‘nin dizisine odaklanmış durumda.

Disney daha önce “Obi Wan Kenobi” hikayesini de bir yan hikaye filmi olarak beyaz perdeye taşımayı planlıyordu. Ancak Han Solo’nun gençliğini anlatan “Solo” filminde beklenen ilgiyi yakayamayan Disney, şimdilik film projesini durdurdu. Ancak anlaşılan o ki Obi Wan Kenobi Disney+ platformunda Star Wars fanatikleriyle buluşacak.

Variety’nin haberine göre bu yeni dizide Ewan McGregor yeniden Obi-Wan Kenobi olarak karşımıza çıkacak. İlk Star Wars üçlemesinde ünlü aktör Alec Guinness‘ın canlandırdığı Obi Wan Kenobi karakterine, daha sonraki üçlemede -daha genç haliyle- Ewan McGregor hayat vermişti.

Gelen haberlere göre Disney şu aralar Ewan McGregor’la bu yeni diziyi hayata geçirmek için görüşmeler yapıyor. Disney Ewan McGregor‘dan olumlu bir dönüş alırsa, çok yakında yepyeni bir Star Wars dizisi daha hayatımıza girmiş olacak.

Serinin hayranlarına hatırlatalım; Disney+ platformunu geniş kitlelere yaymak için atakta olan eğlence devi şirket, The Mandalorian‘ın yanı sıra, “Rogue One” filminin devamı niteliğinde bir projenin de hazırlığında.

DisneyDizilerEwan McGregorObi-Wan KenobiStar WarsThe MandalorianYıldız Savaşları
Yorum (0)
Yorum Yap