1. Haberler
  2. Haberler
  3. DMM “Hakim ve savcılara 30 bin lira ek zam” iddialarını yanıtladı

DMM “Hakim ve savcılara 30 bin lira ek zam” iddialarını yanıtladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 9. Yargı Paketi’nde yer alan iddialara cevap verdi. Açıklamada, hakim ve savcılara verilen ek zam iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Mevcut düzenlemede herhangi bir değişiklik yapılmadığı, Yargıtay ve Danıştay üyelerine yönelik ek tazminatla ilgili gösterge rakamının 15 bin olarak belirlendiği kaydedildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Yargı Paketi’nde yer alan ek zam iddialarını yalanladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Açıklama: Yargı Paketi'nde Ek Zam İddiaları Yalanlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin (DMM) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamuoyunda 9. Yargı Paketi olarak bilinen kanun teklifinde yer alan iddialara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, TBMM Başkanlığı'na sunulan ve kamuoyunda 9. Yargı Paketi olarak bilinen kanun teklifinde, "Hakim ve savcılara 25-30 bin arasında ek zam verilmesine ilişkin düzenleme" iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Açıklamada, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 106. maddesinde yer alan "15 bin gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda aylık ek tazminat ödenir" hükmünün halihazırda mevcut bir düzenleme olduğu vurgulandı.

Mevcut Düzenlemede Değişiklik Yapılmadı

Açıklamada ayrıca, Yargıtay ve Danıştay üyelerine 40 bin, birinci sınıf hakim ve savcılar için ise 15 bin gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu aylık ek zam düzenlemesinin, 11 Ekim 2023 tarihinde Anayasa Mahkemesi tarafından 'eşitlik ilkesine aykırı' görülerek iptal edildiği ifade edildi. Yargı Paketi kapsamında yapılan yeni düzenleme ile bu bölümde Yargıtay ve Danıştay üyelerine yönelik ek tazminatla ilgili gösterge rakamının da 15 bin olarak belirlendiği bildirildi.

  Dizipal 530 - dizipal 530 giriş adresi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Yargı Paketi'nde yer alan ek zam iddialarını yalanladı. Detaylar haberimizde.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
DMM “Hakim ve savcılara 30 bin lira ek zam” iddialarını yanıtladı

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal