1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Dr. Artuğ Çetin Kimdir, Nerelidir? Dr. Artuğ Çetin Hayatı ve Biyografisi

Dr. Artuğ Çetin Kimdir, Nerelidir? Dr. Artuğ Çetin Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Artuğ Çetin, Türk ekonomist ve yazar olarak tanınmaktadır. Kendisi, Milli Para Sistemi NOMİSMA’nın yazarıdır ve dolar ile altın üzerine yaptığı açıklamalarla bilinir. Ankara doğumlu olan Çetin, Avusturya’da Uluslararası İşletme ve Finans Kontrolü eğitimi almış, Avrupa’da yaşayan Türklerin yatırım ve tasarruf eğilimlerini araştırmıştır. Prime Development CEO’su olarak 11 yıldır görev yapmaktadır ve BAU Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Çetin’in "Nomisma – Bağımsız Bir Milli Para Sistemi" adlı kitabı ve sosyal medya hesapları da bulunmaktadır.

Dr. Artuğ Çetin: Ekonomist ve Prime Development CEO'su

Dr. Artuğ Çetin Kimdir?

Dr. Artuğ Çetin, Türk ekonomist ve yazar. Bağımsız ve Milli Para Sistemi NOMİSMA'nın yazarıdır. Son dönemde yaptığı dolar ve altın ile ilgili açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda büyük bir yatırımcı grubu ve organizasyon olan Prime Development'ın CEO'sudur.

Dr. Artuğ Çetin'in Hayatı ve Kariyeri

Dr. Artuğ Çetin, 1978 yılında Ankara'da doğmuştur. İlkokulu Şişli Terakki'de okuyan Çetin, lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde Almanca olarak tamamlamıştır. Avusturya'da Innsbruck Leopold-Franzens Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme ve Finans Kontrolü üzerine eğitim görmüş ve aynı üniversitede uluslararası piyasalara giriş stratejileri konusunda yüksek lisans yapmıştır.

Doktora tezinde "Avrupa'da yaşayan Türklerin Yatırım ve Tasarruf Eğilimleri"ni araştıran Çetin, Avusturya Merkez Bankası'nda Avrupa bankalarının ürünlerinin uyumlulukları ve yapmaları gereken değişiklikler konulu bir araştırma projesi yürütmüştür. 2003 yılında Avusturya Ticaret Odası tarafından "Genç İşadamı" ödülüne layık görülmüştür.

Türkiye'ye dönüş yaptıktan sonra bir inşaat şirketinde CFO olarak görev almış, ardından 11 yıldır Prime Development CEO'su olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda BAU'da öğretim görevlisi olan Çetin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Alper Anık Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Dr. Artuğ Çetin'in Kariyerindeki Başarıları

Dr. Artuğ Çetin, akademik kariyerine ek olarak çeşitli kurumlarda görev almıştır. Avusturya Merkez Bankası'nda 2 yıl boyunca Avrupa'da yaşayan Türklerin tasarruf ve yatırım eğilimleri konusunda araştırmalar yapmış ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2003 yılında Avusturya Ticaret Odası tarafından "Avusturya'nın 77. Genç İşadamı" seçilmiştir.

2005 yılında Türkiye'ye dönüş yapan Çetin, uluslararası alanda gayrimenkul yatırımları yapan çok uluslu bir şirkette finans müdürü olarak göreve başlamıştır. 2008 yılında ise Prime Development'ın Türkiye gayrimenkul yatırımlarını yönetmek üzere çalışmalar yürütmüştür. Aynı zamanda şirketin Türkiye ve Lüksemburg operasyonlarını yönetmiş, varlık yönetimi, iş geliştirme, AVM yönetimi, hukuk, finans ve uluslararası vergisel yapılanma departmanlarında görev almıştır. Artuğ Çetin'in "Nomisma – Bağımsız Bir Milli Para Sistemi" adında tartışmalı bir kitabı bulunmaktadır. Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen ekonomistlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Dr. Artuğ Çetin'in Yazarlığı

Dr. Artuğ Çetin'in "Nomisma Bağımsız ve Milli Para Sistemi Geleceğin Para Düzeni" isimli kitabı yayınlanmıştır.

Dr. Artuğ Çetin'in Sosyal Medya Hesapları

  • Dr. Artuğ Çetin: Instagram
  • Dr. Artuğ Çetin: Twitter

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dr. Artuğ Çetin Kimdir, Nerelidir? Dr. Artuğ Çetin Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal