Apple Kayıtlarınızı Dinlemeyi Bırakıyor, Şimdilik

Okuma Süresi: 3 dk Apple, ürünlerinde kişisel asistan olarak hizmet veren Siri’den toplanan kayıtlarının denetlenip değerlendirilmesine ara verdiğini duyurdu, şimdilik… Ne yazık ki bu kısa bir süre için de olsa, konuşmalarınızın gerçek kişiler tarafından dinlenmeyeceği anlamına gelmiyor, kayıt devam ediyor.

Soru: Yapay Zekâ Bir Mucit Olarak Tanımlanmalı mı?

Okuma Süresi: 3 dk Birleşik Krallık’ta bir yapay zekânın patent mucidi olarak tanınıp tanınamayacağı konusu bilim insanları ve avukatlar ile patent büroları arasında yıldız savaşlarına sahne oluyor. Kurumsal inovasyonların hukuki getirilerinden kaçınmak isteyen patent büroları, patent sahipliğinin kişilerle sınırlı kalması konusunda ısrarcı. Akademisyenler ise bu dönemde artık böyle bir hükmün var olamayacağı konusunda hemfikirler.

Bilim İnsanları: Aspartam Tüketmek Güvenli Değil

Okuma Süresi: 2 dk

AB: Google, Facebook ve Twitter Sahte Haberlerle Savaşmakta Başarısız

Okuma Süresi: < 1 dk Ekim 2018’de gönüllü olarak politik dezenformasyonlara karşı çözüm üretmek için imza atan Teknoloji Devleri’nin aylık raporları, Avrupa Birliği tarafından olumsuz şekilde değerlendirildi.

Avrupa GDO’nun Ardından Gen Düzenlemeyi de Yasakladı

Okuma Süresi: 6 dk

Google’dan Çin’in 2. Büyüğüne Dev Yatırım

Okuma Süresi: < 1 dk Google, Çin’in en büyük ikinci e-ticaret devi JD.com’a 550 milyon $ yatırım yaptı. Bu stratejik partnerlikle, Güneydoğu Asya ve ötesine olan siparişleri arttırmak hedefleniyor. Tedarik zinciri ve lojistik operasyonların gözden geçirilerek iyileştirileceği yeni dönemde Google’ın teknolojik uzmanlığından yararlanacak JD.com, aynı…