Volocopter Taksiler 2020’den Önce Singapur’da Uçmaya Başlayacak

Okuma Süresi: 3 dk Alman Volocopter girişimi Singapur’un da Almanya ve Dubai gibi hava taksilerine sıcak baktığını belirtti. Her şey yolunda giderse Volocopter taksiler 2020’den önce Singapur’da uçmaya başlayacak.

Dünyanın En Büyük Ekonomisi Çinli Bir Şirkete Karşı

Okuma Süresi: 5 dk ABD Başkanı Trump’ın Çin’e uyguladığı yaptırımlar kadar dünya gündeminde kendine yer bulan Huawei’in 5G altyapısı, iletişim teknolojilerinde eşi görülmemiş bir savaşı tetiklemiş durumda.
Peki ama dünyanın en büyük ekonomisinin pek de dişine gören olmayan Huawei’e karşı aldığı bu tavır, güvenlik ve ileri teknoloji kullanımı noktasında neler ifade ediyor?

HIV Çözüldü mü? – Bir AIDS Hastası Daha Kalıcı Olarak Tedavi Edildi

Okuma Süresi: 2 dk 2007 yılında ilk kez “Berlin Hastası”nın HIV’den tamamen kurtarıldığı operasyon, 12 yıl sonra “Londra Hastası”nı da kurtararak, AIDS’in tedavi edilebilir olduğunu doğruladı.

Evreni Kafasında Çözen Dehanın Hikâyesi – Nova: Einstein’ın Zihnine Yolculuk

Okuma Süresi: 2 dk Matematiğin gerçek hayatta karşılaştığımız karmaşık problemleri nasıl çözebileceğini anlamamıza yardımcı olacak belgesel tadındaki film “Çağdaş Yaşamın Gizli Kuralları: Algoritmalar” haftasonu izleme listenize almanız gereken başarılı yapımlardan biri.

LinkedIn’in Başı Çin Menşeli Casus Hesaplarla Belada

Okuma Süresi: 2 dk LinkedIn, kariyer ağını çeşitli casusluk faaliyetleri için kullandığı tespit edilen Çin menşeli casus hesaplarla mücadele ettiğini duyurdu. ABD Ulusal Karşı İstihbarat ve Güvenlik Merkezi Müdürü William Evanina, Çinli şüpheli kullanıcıların “süper agresif” şekilde diğer kullanıcılarla kontakt kurma girişimlerinin casusluk faaliyeti…

Haftanın Özeti: 11 · 20-26 Ağustos 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Virgin Galactic İtalya’da Uzaylimanı Açacak

Okuma Süresi: < 1 dk

Airbus’ın Uçan Taksi Projesi Gerçeğe Dönüşüyor

Okuma Süresi: 2 dk “Pop.Up Next” Airbus, Audi ve Italdesign ortaklığıyla geliştirilen otonom bir uçan taksi projesi. Proje sürücüsüz araçlarla drone teknolojisinin modüler bir sistemle bir araya gelmesini ve yerde ilerleyen otomobilin gerektiğinde havalanıp istenen lokasyona uçabilmesini sağlıyor. Konseptte yer alan araçlar iki kişilik,…

Haftanın Özeti:2 · 18-24 Haziran 2018

Okuma Süresi: < 1 dk