Huawei’in Android Yerine Kullanacağı Mobil İşletim Sistemi Çıktı

Okuma Süresi: 3 dk ABD tarafından başlatılan ticaret savaşlarındaki en önemli cephelerden birinde Çin’in Teknoloji Devi hedef alınmış, Google’ın savaşın aktörlerinden biri haline getirilmesiyle de Android silahı kullanılmıştı. Dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi olan Android’in, Huawei’in yeni ürünlerinde kullanılamayacağı bildirildikten hemen sonra yeni mobil işletim sistemi çalışmalarına başlandığı duyurulmuştu.

Kendi Kendini Yok Eden Dosya Transferi Uygulaması – Firefox Send

Okuma Süresi: 4 dk Mozilla 2017’den beri test edilen dosya transferi uygulaması “Firefox Send”i resmen hizmete soktu. Üstelik 7 güne kadar 2,5 gb dosya gönderimini mümkün kılan bu uygulamadan Android kullanıcıları da faydalanabilecek.

Magic Leap Tüm Dünyayı Bir AR Sahnesine Dönüştürmenin Peşinde

Okuma Süresi: 3 dk Artırılmış gerçeklik girişimi Magic Leap, gerçek dünyanın tam anlamıyla bir dijital kopyasını yaparak fiziki olanıyla birleştireceği “Magicverse” uygulamasındaki gelişmeleri paylaştı.

Haftanın Özeti: 19 · 15-21 Ekim 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Google, Android Telefonunuzdan 40 Dolara Varan Ücret Kesecek

Okuma Süresi: 2 dk

Google Asistan “İstenmeyen Çağrılara” Sizin Yerinize Cevap Verecek

Okuma Süresi: 2 dk Google, Pixel 3 Lansmanında, Google Asistanın yepyeni özelliğini de tanıttı. Call Screen özelliği sayesinde tanımadığınız numaralara cevap vermek zorunda kalmayacaksınız. Google Yapay Zekası istenmeyen çağrılara sizin yerinize cevap verecek. Google yeni akıllı telefonu Pixel 3‘ün lansmanında Google Asistan destekli yepyeni…

Haftanın Özeti: 6 · 16-22 Temmuz 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Google’a 5 Milyar Dolarlık Rekor Ceza

Okuma Süresi: < 1 dk

Haftanın Özeti: 5 · 9-15 Temmuz 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

iPhoneları Hackleyen Siber Silah Satıcısı Soyuldu!

Okuma Süresi: < 1 dk İsrail merkezli siber silah satıcısı NSO Group, kendi çalışanı tarafından soyuldu. iPhoneları hacklemeye yarayan casus yazılım, 50 milyon dolara “dark web”de alıcılarını arıyor. Akıllı telefonları izleyen dünyanın en büyük siber silah şirketlerinden biri olan İsrail menşeli NSO Group, Apple’ın iPhone…

Westworld 2. Sezon 7. Bölüm – “Les Écorchés”

Okuma Süresi: 2 dk