Ay’a İlk İniş Yapan 2 Milyar Doları Alır

Okuma Süresi: 2 dk Eski bir siyasetçi Birleşik Devletler vatandaşlarının vergileriyle 2024’de Ay’a gidecek NASA’nın planlarını ertelemesine neden olabilir. ABD Başkanı Trump’a iletilen teklif, SpaceX, Blue Origin vb. özel girişimlerin Ay’a iniş yapıp bir üs kuracağı 2 milyar dolarlık “ucuz bir Ay misyonu”nu içeriyor.

Huawei’in Android Yerine Kullanacağı Mobil İşletim Sistemi Çıktı

Okuma Süresi: 3 dk ABD tarafından başlatılan ticaret savaşlarındaki en önemli cephelerden birinde Çin’in Teknoloji Devi hedef alınmış, Google’ın savaşın aktörlerinden biri haline getirilmesiyle de Android silahı kullanılmıştı. Dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi olan Android’in, Huawei’in yeni ürünlerinde kullanılamayacağı bildirildikten hemen sonra yeni mobil işletim sistemi çalışmalarına başlandığı duyurulmuştu.

5G’den Sonra Sıra 6G’de mi?

Okuma Süresi: 2 dk

Trump Yönetimindeki ABD Geri Dönüşüm Konusunda Çaresiz

Okuma Süresi: 2 dk Küresel ısınmaya inanmayan ve küresel çapta bir ekonomik savaş başlatan Trump yönetimindeki ABD, geri dönüşüm cephesinde çaresiz kaldı.

Trump’ın “Uzay Kuvvetlerine” Netflix’den Hızlı Cevap

Okuma Süresi: < 1 dk

Amazon’un Kurucusu Ay’a İnsan Gönderme Konusunda Kararlı

Okuma Süresi: 2 dk Amazon’un kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin insanı olarak öne çıkıyor. Jeff Bezos uzay çalışmaları kapsamında Blue Origin şirketine her yıl milyarlarca dolar kaynak aktarıyor. Blue Origin 5 yıl içinde aya insanlı uçuş gerçekleştirmek istiyor. Amazon CEO’su Jeff Bezos’un Uzay…