Elektrikli Scooterlar da Hackerların Radarına Girdi

Okuma Süresi: 2 dk Nesnelerin interneti kapsamında birçok elektrikli araç uzaktan erişilebilir hale gelmiş gelmiş durumda. Büyük kolaylık ve denetim kontrolü sağlayan bu erişim aynı zamanda geleceğin en büyük tehditlerinden birinin habercisi.

Otomobilinizin aslında ne kadar kolay hacklenebileceğini kısa bir süre önce paylaşmıştık. Seyir halinde başımıza gelebilecek felaket senaryoları diken üzerinde durmamıza yetiyor. Peki tehlikesiz gibi duran taşınabilir ulaşım araçlarına ne demeli?

Haftanın Özeti: 16 · 24-30 Eylül 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Haftanın Özeti: 15 · 17-23 Eylül 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Haftanın Özeti: 10 · 13-19 Ağustos 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Rus Hackerlar İş Başında – Instagram Alay Konusu

Okuma Süresi: < 1 dk

Haftanın Özeti: 6 · 16-22 Temmuz 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Sosyal Medya Hafıza Uygulaması Timehop Hacklendi

Okuma Süresi: < 1 dk

İstihbarat ve Polis iPhoneları Hacklemiş!

Okuma Süresi: < 1 dk ABD’de ortaya çıkan skandal, Apple tarafından doğrulandı. GrayShift adlı şirket, FBI başta olmak üzere pek çok kuruma “GrayKey” adını verdikleri yamalama cihazını satarak iPhonelara izinsiz girişi sağladı. Cihaz iPhonelara lightning girişinde erişim sağlıyor ve şifrelenmiş iPhone hafızasını bloke ederek tüm…

Amazon ve eBay CloudPets’in Akıllı Oyuncaklarını Geri Çekti

Okuma Süresi: 2 dk Amazon ve eBay siber-güvenlik tehlikesi oluşturan CloudPets markasının tüm ürünlerinin satışını geri çekti. Şubat 2017’de bu markanın sattığı sevimli oyuncakların milyonlarca ev sahibinin sesini bulut ortamında korumasız şekilde kaydettiği ortaya çıkmıştı.