Yapay Zekâ Takip Teknolojileri Küreselleşiyor – Türkiye Kısmen Bağımsız

Okuma Süresi: 4 dk Özel hayatla emniyetimiz arasındaki ince çizgiyi başka insanların belirlememesi noktasında takip görevinin akıllı bilgisayarlara devredilmesi kabul görse de yeni tamamlanan önemli bir araştırma uluslararası kamuoyunu uyarıyor: Yapay zekâ takip teknolojileri küreselleşiyor! Türkiye kısmen bağımsız.

Huawei’in Android Yerine Kullanacağı Mobil İşletim Sistemi Çıktı

Okuma Süresi: 3 dk ABD tarafından başlatılan ticaret savaşlarındaki en önemli cephelerden birinde Çin’in Teknoloji Devi hedef alınmış, Google’ın savaşın aktörlerinden biri haline getirilmesiyle de Android silahı kullanılmıştı. Dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi olan Android’in, Huawei’in yeni ürünlerinde kullanılamayacağı bildirildikten hemen sonra yeni mobil işletim sistemi çalışmalarına başlandığı duyurulmuştu.

Yeni Akıllı Telefon Trendi: “Satın Almamak”

Okuma Süresi: 2 dk

Huawei Yaptırımlarının Asıl Kazananı Samsung mu Olacak?

Okuma Süresi: 3 dk

Dünyanın En Büyük Ekonomisi Çinli Bir Şirkete Karşı

Okuma Süresi: 5 dk ABD Başkanı Trump’ın Çin’e uyguladığı yaptırımlar kadar dünya gündeminde kendine yer bulan Huawei’in 5G altyapısı, iletişim teknolojilerinde eşi görülmemiş bir savaşı tetiklemiş durumda.
Peki ama dünyanın en büyük ekonomisinin pek de dişine gören olmayan Huawei’e karşı aldığı bu tavır, güvenlik ve ileri teknoloji kullanımı noktasında neler ifade ediyor?

5G’den Sonra Sıra 6G’de mi?

Okuma Süresi: 2 dk

Huawei ABD Hükümetini Dava Ediyor

Okuma Süresi: < 1 dk

Huawei: Çin Hükümeti’yle Veri Paylaşmayacağız

Okuma Süresi: < 1 dk Çin Hükümeti 18 Şubat 2019 Pazartesi günü resmi olarak ABD’nin, Çin’in endüstriyel gelişimini hedef alarak engelleme faaliyetleri içinde olduğunu duyurdu. Bu ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in 5G konusunda Çin ürünlerinin ulusal tehlike oluşturduğu ifadesi üzerine gelmişti.

Çinli Xiaomi Sonunda Birleşik Krallık’a da Girdi

Okuma Süresi: 2 dk

Samsung Yeni Teknolojileri Daha Ucuz Modellerle Piyasaya Sunacak

Okuma Süresi: 2 dk Samsung akıllı telefon stratejisinde önemli bir değişikliğe gidiyor. Teknoloji devi, yeni nesillerin ilgisini çekebilmek amacıyla en yüksek teknolojileri öncelikle orta sınıf serilerle piyasaya sunacak. Bu stratejiye uygun ilk telefon önümüzdeki yıl satışa çıkacak. CNBC’nin haberine göre Güney Koreli teknoloji devi…