Yandex Youtube’a Rakip Video Platformu Hazırlığında

Okuma Süresi: 2 dk Çöküş döneminde Google tarafından satın alınarak ayağa kaldırılan ve dünyanın en büyük video paylaşım sitesine dönüşen Youtube, rekabetten uzak liderliğini tek başına sürdüremeyebilir. Yandex Youtube’a rakip video platformu hazırlığında olduğunu duyurdu.

Yapay Zekâ Takip Teknolojileri Küreselleşiyor – Türkiye Kısmen Bağımsız

Okuma Süresi: 4 dk Özel hayatla emniyetimiz arasındaki ince çizgiyi başka insanların belirlememesi noktasında takip görevinin akıllı bilgisayarlara devredilmesi kabul görse de yeni tamamlanan önemli bir araştırma uluslararası kamuoyunu uyarıyor: Yapay zekâ takip teknolojileri küreselleşiyor! Türkiye kısmen bağımsız.

“Şehir Katili” Asteroit Sinsice Dünya’nın Yanından Geçip Gitti

Okuma Süresi: 2 dk Koca bir şehri yok edecek büyüklükteki “Asteroid 2019 OK”, gezegenimizin altı çapı yakınlıktaki bir mesafeden neredeyse fark edilmeden -sinsice- geçmeyi başardı.

Dünyanın Süper Gökdelen Yarışı

Okuma Süresi: 2 dk

Çin Kendi Ay’ını İnşa Etmeye Karar Verdi

Okuma Süresi: 3 dk Çin’in mega projeleri arasında en çok heyecan verenlerden biri de yakın zaman önce duyurulan ve 2022’ye yetiştirilmesi beklenen Ay Projesi oldu. Yapay Ay bir uydu olarak dev uzay aynası taşıyacak ve Dünya’ya güneş ışığını yansıtabilecek. Chengdu merkezli Tianfu Yeni Bölge…

30 Milyon Kullanıcıyı Etkileyen Saldırının Sorumlusu Facebook Olabilir mi?

Okuma Süresi: 6 dk Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook skandallarına bir yenisi daha eklendi. Facebook açığından faydalanılarak gerçekleştirilen veri ihlalinden 50 milyon kullanıcının etkilendiği itiraf edildi.

Cambridge Analytica skandalının yaraları sarılmaya çalışılırken, Facebook çatısı altına giren WhatsApp ve Instagram şirket kurucularının bir bir istifa etmesi gündemi zaten yeterince meşgul ediyordu. WhatsApp Kurucusu istifa nedenini Forbes’a “Daha büyük bir menfaat için kullanıcıların gizliliğini sattım.” ifadesiyle açıklamaktan geri durmamıştı.

Soyuz Roketinin Fırlatılışında Kaza Meydana Geldi

Okuma Süresi: < 1 dk Sputnik Türkiye’nin haberine göre Uluslararası Uzay İstasyonu’na Rus kozmonot Aleksey Ovçinin ve NASA’dan astronot Nick Hague’u taşıyacak Soyuz roketinin fırlatılışı esnasında bir arıza meydana geldi. Sputnik’e konuşan bir kaynağın açıklamasına göre, Rus kozmonot Aleksey Ovçinin ve NASA astronotu Nick Hague’u…

Haftanın Özeti: 10 · 13-19 Ağustos 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Rus Hackerlar İş Başında – Instagram Alay Konusu

Okuma Süresi: < 1 dk

Haftanın Özeti: 6 · 16-22 Temmuz 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Dünya Kupasında 5G Kullanılacak

Okuma Süresi: 2 dk 5G mobil bağlantı teknolojisinin 4G teknolojisinden 10 ila 100 kat daha hızlı olması bekleniyor. Moskova’da bulunan 5G Zone‘da futbolseverler sanal gerçeklikle maç izleme şansını yakalayacaklar. 5G  daha önce  Pyeongchang kış olimpiyatlarında Güney Koreli Telekom firması KT Corp tarafından test edilmişti.   Dünya Kupası,…