Facebook En Az 1,5 Milyon Kullanıcısının E-Posta Rehberini Çaldı

Okuma Süresi: 3 dk Skandallara doymayan lider sosyal medya ağı, facebook kullanıcılarının e-posta rehberlerindeki bağlantıları -kişi ve kurum hesaplarını- izin almadan kendi sistemine aktardığını itiraf etti.

Facebook “Instagram, WhatsApp ve Messenger” Mesajlaşma Servislerini Birleştirebilir

Okuma Süresi: 2 dk Sosyal medya devi Facebook, dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma aplikasyonlarının da sahibi. Facebook WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolara satın almıştı. Yeni plana göre Facebook “Instagram, WhatsApp ve Messenger” kullanıcılarının birbiriyle mesajlaşabilmesini sağlayacak. Facebook en çok kullanılan üç mesajlaşma servisini…

WhatsApp Mesaj Yönlendirmeyi Sınırlandırıyor

Okuma Süresi: < 1 dk

30 Milyon Kullanıcıyı Etkileyen Saldırının Sorumlusu Facebook Olabilir mi?

Okuma Süresi: 6 dk Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook skandallarına bir yenisi daha eklendi. Facebook açığından faydalanılarak gerçekleştirilen veri ihlalinden 50 milyon kullanıcının etkilendiği itiraf edildi.

Cambridge Analytica skandalının yaraları sarılmaya çalışılırken, Facebook çatısı altına giren WhatsApp ve Instagram şirket kurucularının bir bir istifa etmesi gündemi zaten yeterince meşgul ediyordu. WhatsApp Kurucusu istifa nedenini Forbes’a “Daha büyük bir menfaat için kullanıcıların gizliliğini sattım.” ifadesiyle açıklamaktan geri durmamıştı.

10 Yıl Önce Varolmayan 10 Ürün – Bugün Onlarsız Hayat Çok Zor!

Okuma Süresi: 5 dk 10 yıl insan hayatında çok büyük dönüşümlerin yaşandığı bir zaman dilimi olarak görülmeyebilir. Ama 10 yılda özellikle teknolojik anlamda dünyada çok büyük değişimler yaşanıyor. Gelin bundan 10 yıl (hatta bazıları 5 yıl) önce var olmayan ama bugün onlarsız yapamadığımız bazı…

Haftanın Özeti: 8 · 30 Temmuz-5 Ağustos 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Eski Skype Tarihe Karışıyor

Okuma Süresi: 3 dk

WhatsApp’ı Bilgisayarda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Okuma Süresi: 2 dk WhatsApp, Aralık 2017 itibariyle 1,5 milyarlık kullanıcısı1yla dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma programı. Birçoğumuzsa onu masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızda da kullanabileceğinden habersiziz.

Burada, üç kolay adımda WhatsApp programını Windows ya da Mac’inize nasıl kurup, hemen kullanmaya başlayabileceğinizi anlatacağız.