Sosyal Medya

Facebook ve Twitter’dan Tarihi Ortak Karar

Okuma Süresi: 1 dakika

Yaşanan skandalların ardından sosyal medya devleri Facebook ve Twitter, reklamveren bilgilerinin şeffaf bir şekilde paylaşılacağını duyurdu. Bu aynı zamanda reklamverenlerin geçmişe doğru arşivleneceği bir uygulamayı da kapsayacak.

Facebook Düzenlemeleri

Facebook bu özelliği her sayfaya “Bilgi ve Reklamlar” başlıklı bir sekme ekleyerek yapacağını belirtirken, düzenlemelerin tamamının kendi bünyesindeki Instagram ve Messenger’da da etkinleştirileceğinin altını çizdi. Bu özellikle birlikte reklamveren hakkında reklam tarihi, varsa isim değişiklikleri vb. çeşitli bilgilere ulaşılabilecek.

Facebook İşletme Müdürü Sheryl Sandberg durumu şöyle özetledi:

Nihai hedefimiz çok basit: Kötü reklamları azaltmak ve insanların reklamların ne söylediklerini anlamalarını sağlamak istiyoruz. Kendimizin ve reklamverenlerin, içerik ve reklamlar için sorumlu tutulması gerektiğine inanıyoruz.

Geçtiğimiz ay Facebook “siyasi içerikli reklam” verenlerin bilgilerini kamuyla paylaşmış, attığı güven tazeleme adımlarına bir yenisini eklemişti.

Twitter Düzenlemeleri

Twitter tarafında bu hizmete “Şeffaf Reklamlar Merkezi” bölümünden erişilecek. Özellik, Twitter bünyesindeki Scope (Periscope) ‘ta da uygulanacak. Fakat reklam arşivleri özelliğinin kullanımında –Facebook’ta olduğu gibi– ayrıca “siyasi reklamlar” şeklinde bir başlığa yer verilmeyecek.

Söz sizde. Düşüncelerinizi paylaşın!

Please Login to comment
avatar
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

şubat

24şub(şub 24)09:0025(şub 25)18:00IEEE İTÜ Teknoloji Konferansı

mart

02mar09:0018:00Eğitim Teknolojileri Zirvesi

03mar09:0018:00Ebeveyn ve Çocuk Zirvesi

14mar09:0019:00Yapay Zeka Zirvesi

SPONSOR İÇERİK
X