Kullanım Hakları

WEB SİTESİ KULLANIM HAKLARI

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız.

Gelecek Şimdi bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler, değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

(Bir önceki sözleşme tarihi 17/05/2018’dir.)

(Son güncelleme tarihi 10/07/2018’dir. Son değişiklikler bu renkle belirtilmiştir.)

1. Ticari markalar, fikri mülkiyet, telif hakları

Gelecek Şimdi web sitesi ve bağlı bulunduğu sosyal medya hesaplarındaki tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, videolar, vb. ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslararası kanunlar ve uluslararası sözleşmeler ile korunmaktadır. Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal, sitenin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz. Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere bu sitedeki hiçbir malzeme değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez yada dağıtılamaz.

İş birliği dahilinde, telif hakkı karşı tarafta olmak üzere bazı içerikler paylaşılabilir. Bu içeriklerin tamamı iş birliği yapılan tarafı ve içeriğin birincil bağlantısını içerecek şekilde, içerik sonunda yer alan bölümde belirtilir. Bu içeriklerin tüm hakkı saklıdır ve bir üst paragrafta belirtilen 3. kişi ya da kurumlara ait içerikler kapsamında değerlendirilmelidir. Gelecek Şimdi, iş birliği içinde paylaşımda bulunduğu 3. taraflara ait içeriklerin yayım haklarını gizli tutar ve önceden haber vermeksizin kaldırabilir.

İçerik iş birliğinde bulunduğumuz kurumlar: Deep Learning Türkiye, DijitalX.

2. Kullanım koşullarının değiştirilmesi

Gelecek Şimdi herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Ayrıca, Gelecek Şimdi site içeriğindeki olası hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir zarar Gelecek Şimdi‘ye sorumluluk olarak yüklenemez.

3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara Dair

Gelecek Şimdi sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde Gelecek Şimdi‘nin hiçbir kontrolü olmadığı için, Gelecek Şimdi‘nin linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder. Kullanıcı ayrıca GelecekŞimdi‘nin böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

4. Kullanıcı Bilgileri Hakkında

Gelecek Şimdi aracılığı ile vermiş olduğunuz ad, soyad, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerinizin Gelecek Şimdi ile bağlantılı şirketler ile paylaşılmasını ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Yukarıda sayılan bilgiler haricinde istemiş olduğunuz, hizmetimize göre değişebilen başkaca kişisel bilgilerinizi de vermeniz zorunludur. Bahsedilen bilgiler doğrudan ya da dolaylı ilgili bulunan bir durum söz konusu olduğunda, uygulamadaki kural ve düzenlemelere uygun olarak, Gelecek Şimdi‘nin ve/veya sitenin diğer kullanıcılarının hak, ve kazancı gözetilerek veri üçüncü kişilere aktarılabilir.

5. Hak ve Sorumluluklar

Gelecek Şimdi kendi web sitesine veya sitesinde yer alan bir bağlantı yoluyla gittiği bir başka we sitesine girerek,  kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

Gelecek Şimdi Web Sitesi’ne girmeden önce “Kullanım Hakları”nı okuduğunuz kabul edilmektedir. Gelecek Şimdi, sitede bilgileri yer alan 3. kuruluşların,  ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, kesinti, kayıp işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz kayıtlara girilmesi değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluk kabul etmez, garanti veremez.

6. Kullanıcı Güvenliği

Gelecek Şimdi‘nin toplamış olduğu tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Kullanıcılar tarafından doldurulan formlar, iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenli ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince saklanmaktadır.

Gelecek Şimdi sitenin kullanımından doğabilecek doğrudan veya dolaylı hiçbir maddi ve manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Gelecek Şimdi sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.