1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Nuray Bilgili Kimdir, Nerelidir? Nuray Bilgili Hayatı ve Biyografisi

Nuray Bilgili Kimdir, Nerelidir? Nuray Bilgili Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nuray Bilgili, Ankara doğumlu bir yazardır. Türk mitolojisi, araştırma ve edebiyat alanlarında önemli eserler vermiştir. Eğitim hayatına Akdere İlköğretim Okulu’nda başlayan Bilgili, ardından Ankara Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış ve uzun yıllar Güzel Sanatlar öğretmeni olarak çalışmıştır. Bilgili’nin Türk mitolojisi, araştırma, din ve edebiyat alanlarında pek çok eseri bulunmaktadır. Öne çıkan eserleri arasında "Oğuz Kağan Destanı", "Türk Mitolojisi", "Türklerde 5 Element", "Türklerin Kozmik Sembolleri" ve "Gök Tanrının Gölgesi: Şaman Türklerde Şamanizm" bulunmaktadır. Yazarın eserlerinde "Şifreler", "Arketipler ve Motifler" konularına odaklandığı görülmektedir. Nuray Bilgili’nin Türk mitolojisi ve edebiyat alanındaki çalışmalarını takip etmek için Facebook hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Nuray Bilgili: Türk Mitolojisinin Işığında Edebiyat Dünyasına Yön Veren Yazar

Nuray Bilgili Kimdir ve Nerelidir?

Ankara doğumlu olan Nuray Bilgili, Türk mitolojisi, araştırma ve edebiyat alanlarında önemli eserlere imza atan bir yazardır. Akdere İlköğretim Okulu'nda eğitim gördükten sonra Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Koleji'ne katılan Bilgili, burada 2 yıl boyunca Gastroentereloji hemşireliği yapmıştır. Eğitim hayatını Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nde tamamlayan yazar, yüksek lisansını ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Halk Bilimi Bölümü'nde gerçekleştirmiştir. Görse Sanatlar Öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuştur.

Nuray Bilgili'nin Eserleri

Nuray Bilgili, araştırma, inceleme, din, mitoloji ve edebiyat kategorilerinde çeşitli eserlere imza atmıştır. Yazarın başlıca eserleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Oğuz Kağan Destanı
  • Türk Mitolojisi
  • Türklerde 5 Element
  • Türklerin Kozmik Sembolleri
  • Gök Tanrının Gölgesi: Şaman Türklerde Şamanizm
  Baltalı Hano’nun Oğlu Kimdir, Nerelidir? Baltalı Hano Hikayesi

Nuray Bilgili ve Türk Mitolojisi

Nuray Bilgili'nin Türk mitolojisi konusundaki bilimsel incelemeleri, eserlerinde yer verdiği "Şifreler", "Arketipler ve Motifler" kavramlarını ön plana çıkarmaktadır. Türk Mitolojisi kitabında, derinlemesine araştırmalar yaparak destan ve efsanelerdeki gizemli unsurlara odaklanmıştır.

Nuray Bilgili'nin Facebook Hesabı

Nuray Bilgili'nin Türk mitolojisi ve edebiyat alanındaki çalışmalarını yakından takip etmek ve güncel paylaşımlarına erişim sağlamak için Facebook hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Nuray Bilgili Kimdir, Nerelidir? Nuray Bilgili Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal