1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Nuray Yılmaz Kimdir? Nuray Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Nuray Yılmaz Kimdir? Nuray Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nuray Yılmaz, Gezelim Görelim Programı’nın başarılı sunucusu olarak tanınır. ODTÜ İşletme mezunu olan Yılmaz, programı eşi Kadir Yılmaz ile birlikte yürütmektedir. Kariyerine TRT’de asistan olarak başlayan Yılmaz, kırsal kesimde program yapma fikrini benimsemiştir. Kadın olmanın avantajlarını vurgulayan Yılmaz, köylülerin eğitim konusundaki zorlukları ve önyargıları gidermeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Nuray Yılmaz: Gezelim Görelim Programının Başarılı Sunucusu

Nuray Yılmaz'ın Kariyer Hikayesi

Nuray Yılmaz, ODTÜ İşletme mezunu olup uzun yıllar boyunca Gezelim Görelim Programı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Programda eşi Kadir Yılmaz da yer almaktadır. Yılmaz, farklı kesimlerden insanların sevgisini kazanan bir isim olarak bilinmektedir.

Başlangıç ve Kariyeri

ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra TRT'de çalışan bir komşusunu örnek alan Nuray Yılmaz, çalışmak amacıyla TRT'ye başvuruda bulunmuştur. 1976 yılında Türkiye'nin ilk televizyon kanalında asistan olarak göreve başlayan Yılmaz, "Pazar 10" adlı magazin programında canlı yayın yapmıştır.

Ancak, hiperaktif yapısına uygun olmayan programın kendisini sıktığını belirten Yılmaz, kırsal kesimde program çekme fikrini ortaya atmıştır. "Canlı yayında kim televizyonda görünmek istemez ki? Ama ben sıkılıyordum. Kamera karşısında ruh bulamıyordum" diyen Yılmaz, bu sebeple daha farklı bir çalışma ortamı arayışına girmiştir.

Toplum ve Değişim

Programa ilk başladığı dönemlerde kadın olmanın zorluklarıyla karşılaşan Yılmaz'a, kadın olmanın aslında avantajlı olduğu düşüncesi hakimdir. Köylerden kentlere izler taşıyan Yılmaz, özellikle yaşlıların kaldığı köylerde eğitim konusunda yaşanan zorluklara dikkat çekmektedir. Köylüleri eğitim konusunda ikna etmenin zor olduğunu vurgulayan Yılmaz, kırsal kesimdeki yaşamın getirdiği önyargıları ve zorlukları anlatmaktadır.

  Bir Zamanlar Kıbrıs Doktor Mesude Kimdir? İpek Çelik Kimdir, Kaç Yaşında?

Gizli Hazineleri Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Nuray Yılmaz Kimdir? Nuray Yılmaz Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal