Öğrenmek İçin En Geçerli Yabancı Dil Hangisi?

Zaman değişiyor. Kuşaklar değiştikçe teknoloji ve alışkanlıklar, iş dünyasının ihtiyaçları da değişiyor.

Teknolojiyle beraber evrensel çeviriciler, yeni nesil kulaklıklar hayatımıza girmeye başlıyor ve bu tarz teknolojik gelişmeler yakın gelecekte dil bilmenin önemini değiştirebilir. Ancak bir veya daha fazla yabancı dil bilmek hala iyi bir karıyer için en önemli yetkinlikler arasında.

İngiliz araştırma şirketi YouGov‘un 23 farklı ülkede 25 bin yetişkin üzerinde gerçekleştirdiği anket çalışmasına göre İngilizce hala dünyanın en önemli yabancı dili olarak kabul ediliyor. Ancak Çince’in en çok konuşulan lehçesi olan Mandarin, İngilizce’yi yakalamaya yakın. Çin dışında ankete cevap verenlerin yüzde 31’i, Mandarin’in günümüz çocukları için öğrenilmesi en önemli dil olarak nitelendiriyor.

Anket sonuçlarına göre İngilizce ve Mandarin dillerini sırasıyla Fransızca ve İspanyolca takip ediyor.

ABD’de yaşayan yetişkinlerin yüzde 73’ü İngilizce’yi bilinmesi gereken en önemli yabancı dil olarak nitelendirirken, Çin’de yaşayan yetişkinlerin yüzde 84’ü de İngilizce’yi bir numaraya oturtuyor. Çinlilere göre Mandarin yüzde 81 ile ikinci sırada.

Çeviri sitesi Babbel’e göre Mandarin günümüzde, yaklaşık 1 milyar insanla, dünyada en çok en çok konuşulan dili. Mandarini İspanyolca ve İngilizce takip ediyor.

ÇinceEğitimEvrensel ÇevriciFransızcaİngilizceİspanyolcaMandarinYabancı dil
Yorum (0)
Yorum Yap