Ekonomi & Sektörler & Girişimler

PayPal 2.2 Milyar Dolara iZettle’ı Satın Aldı

Okuma Süresi: 2 dakika

Paypal tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştirdi. İsveçli FinTech StartUp’ı, Avrupa’nın en çok tercih edilen parekende ödeme yöntemleriyle tanınıyor. iZettle satın alma öncesinde 1.1 Milyar Dolar değerleme beklentisiyle halka arz olacaktı.1

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Silikon Vadisi’nde yer alan Square firmasına karşı Stockholmlü iZettle’ın satın alınması PayPal için önemli bir hamle. Böylece 200 ülkede hizmet veren PayPal, 12 Avrupa ülkesi ve Güney Amerika’da hizmet veren iZettle’ın parekende pazarına sahip olacak.

Ortaklıkları arasında Bank of America, JPMorgan Chase, Apple ve Facebook gibi devlere sahip PayPal’ın devralmalarla büyümeye devam etmesi bekleniyor. iZettle 2018 yılında 6 milyar Dolarlık işlem hedefini yakalamayı başarırsa, PayPal’a ilk yılında brüt 165 milyon Dolar kazandıracak.2

1.
Bayraktar N. PayPal Tarihindeki En Büyük Anlaşma: iZettle 2.2 Milyar Dolara Satın Alınıyor! Paratic.com. https://paratic.com/paypal-izettle-2-2-milyar-dolara-satin-aliyor/. Published May 18, 2018. Accessed May 19, 2018.
2.
Irrera A. PayPal expands retail payments with $2.2 billion Zettle buy. Reuters . https://www.reuters.com/article/us-izettle-m-a-paypal-hldg/paypal-expands-retail-payments-with-2-2-billion-zettle-buy-idUSKCN1II2MT. Published May 18, 2018. Accessed May 19, 2018.

Söz sizde. Düşüncelerinizi paylaşın!

Please Login to comment
avatar