1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir? Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir? Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Doğan Yaşar, Jeoloji alanında öne çıkan bir akademisyendir. Denizli’nin Sarayköy ilçesinde doğan Yaşar, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Jeoloji eğitimi almış ve uluslararası alanda 80’den fazla makaleye imza atmıştır. Yaşar, Ege Denizi’nin Geç Glasyal-Holosen Evrimi konusundaki doktora teziyle tanınmakta olup, denizel konularda önemli katkılar sağlamıştır. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’nde görev yapmakta ve su, enerji ve üretim konularında iklimsel değişimlerin topluma etkileri üzerine çalışmaktadır. Akademik çalışmaları hakkında detaylı bilgi için haberleri okuyabilirsiniz. Prof. Dr. Doğan Yaşar, jeoloji alanında öncü isimlerden biridir.

Prof. Dr. Doğan Yaşar: Jeoloji Dünyasının Önde Gelen İsmi

Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir?

Prof. Dr. Doğan Yaşar, Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji bölümünden mezun olan deneyimli bir akademisyendir. Bilimsel çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Yaşar'ın uluslararası alanda yayınlanmış 80'den fazla makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca çalışmaları 1250'den fazla kez atıf almıştır.

Prof. Dr. Doğan Yaşar ve Kariyeri

Doğan Yaşar, 31 Mart 1957 tarihinde Denizli'nin Sarayköy ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini çeşitli okullarda tamamlayan Yaşar, eğitim hayatına İzmir Koleji'nde devam etmiştir. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Jeoloji alanında tamamlayan Yaşar, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise Paleoşinografi üzerine yapmıştır.

Yaşar'ın Akademik Başarıları

Doktora tezinde "Ege Denizi'nin Geç Glasyal-Holosen Evrimi" konusunu ele alan Prof. Dr. Doğan Yaşar, Türkiye denizleri üzerine yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır. 23 makale, 40 tebliğ ve 1800'den fazla atıfı bulunan Yaşar, Paleoşinografi, Paleoiklim ve Denizel Kirlilik konularında önemli katkılar sağlamıştır.

  Survivor Star Gizem Memiş kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor

Doğan Yaşar'ın Bugünkü Görevi

Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nde çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Doğan Yaşar, su, enerji ve üretim konularındaki iklimsel değişimlerin topluma etkileri hakkında geniş çaplı araştırmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Doğan Yaşar'ın akademik yolculuğu ve katkılarına yakından bakın. Jeoloji dünyasının öncü isimlerinden biri olan Yaşar'ın kariyeri ve çalışmaları hakkında merak edilenler haberimizde!

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Prof. Dr. Doğan Yaşar Kimdir? Prof. Dr. Doğan Yaşar Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal