1. Haberler
  2. Haberler
  3. Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, endüstriyel tesislerden vatandaşlara kadar geniş bir kesime, yangın durumlarında doğru müdahale yöntemlerini öğretmek için kapsamlı eğitim programları düzenliyor. Eğitimlerde yangın riskine dikkat çekilerek, afet durumlarında doğru müdahale ve yangınlara etkili müdahale yöntemleri öğretiliyor. Ayrıca yangın konusundaki farkındalık düzeyini yükseltmek için bilinçlendirme faaliyetleri de sürdürülüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, endüstriyel tesislerden kamu kurumlarına, sivil toplum örgütlerinden vatandaşlara ve çocuklara kadar geniş bir yelpazedeki kesimlere, olası yangın durumlarında nasıl müdahale edileceğini gerçekçi bir şekilde öğretiyor.

Yangın Riskine Karşı Eğitim ve Tatbikat Çalışmaları Devam Ediyor

Yaz aylarında artan yangın riskine karşı Sakarya Büyükşehir Belediyesi, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

İki Aşamalı Eğitim Uygulanıyor

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yangın eğitimleri ve tatbikatları, endüstriyel alanda faaliyet gösteren fabrikalardan kamu kurumlarına, sivil toplum örgütlerine ve çocuklara yönelik olarak teorik ve uygulamalı olmak üzere iki farklı aşamada gerçekleştiriliyor.

Afet Anında Doğru Müdahale

Uzman itfaiye erlerince verilen eğitimlerde, yangın yerindeki tehlikelerden taşınabilir yangın söndürücülere, yanma ve yangın süreçlerinden acil durumlarda tahliye organizasyonlarına kadar birçok konuda detaylı eğitimler veriliyor.

Yangınlara Etkili Müdahale Yöntemleri

Uygulamalı aşamalarda, portatif yangın söndürücüler ve yangın dolabındaki su kullanılarak oluşturulan yangınlara müdahale yöntemleri aktarılıyor ve vatandaşlar, yangına nasıl müdahale edeceklerini öğreniyor.

Bilinç Oluşturma Hedefleniyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamada, "Şehrimizdeki artan sıcaklıklar nedeniyle yangın risklerinin önemli ölçüde arttığını göz önünde bulundurarak, olası yangınların yol açabileceği zararları en aza indirmek adına önleme ve eğitim çalışmalarını hızla yürütüyoruz. Tüm vatandaşlarımızın yangın konusundaki bilinç düzeyini artırmayı hedefliyoruz" ifadelerine yer verdi.

  Dizipal 970 - dizipal 970 giriş adresi

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sakaryalılar yangına müdahaleyi Büyükşehir itfaiyesinden öğreniyor
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal