1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şeref Oğuz: Gazetecilikten Aktif Yazarlığa Uzanan Başarılı Bir Kariyer
Bayburt doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Şeref Oğuz, Sabah Gazetesi ve Tercüman Gazetesi’nde görev almış, yöneticilik yapmış ve köşe yazarlığı yapmıştır. İlk sanal mitingi düzenleyen Oğuz, bilgi ekonomisi ve yeni ekonomi üzerine çalışmalar yapmış, Internet Society’nin kurucularındandır.
Oğuz, Milliyet.com’un yöneticiliğini üstlenmiş ve bilgisayar destekli eğitim projeleri üzerine çalışarak Anadolu’da KOBİ’lere yönelik konferanslar düzenlemiştir. Koç Holding’de Yeni Ekonomi danışmanlığı görevini üstlenen Oğuz, Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış ve çeşitli önemli kuruluşlarda görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Oğuz, Türk gazetecilik ve eğitim dünyasında etkili bir konuma sahiptir.

Şeref Oğuz: Gazetecilikten Aktif Yazarlığa Uzanan Başarılı Bir Kariyer

Şeref Oğuz Kimdir ve Nerelidir?

Şeref Oğuz, 1955 yılında Bayburt'ta dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını Trabzon'da tamamlayan Oğuz, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. Gazetecilik serüvenine Sabah Gazetesi'nde başlayan Oğuz, kariyerine Tercüman Gazetesi Ekonomi Yönetmeni olarak devam etmiştir.

Şeref Oğuz'un Kariyeri ve Başarıları

Şeref Oğuz, birçok önemli gazetede yöneticilik görevlerinde bulunmuş ve köşe yazarlığı yapmıştır. 1996 yılında dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştiren Oğuz, bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi alanlarında uzun yıllardır araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca Internet Society'nin kurucuları arasında yer almaktadır.

Başarılı Yazar ve Eğitimci

Şeref Oğuz, internet ortamında gerçekleştirilen ilk büyük Türk gazetesi projesi olan Milliyet.com'un yöneticiliğini üstlenmiştir. Bilgisayar destekli eğitim konusunda geliştirdiği "Her Okula Internet" projesine odaklanan Oğuz, yıllardır Anadolu'da KOBİ'lere yönelik Yeni Ekonomi Konferansları düzenlemektedir.

  Nur Karaböcek Kimdir, Kaç Yaşında? Nur Karaböcek Hayatı ve Biyografisi

Uzman Yazar ve Danışman

1999 yılında Koç Holding'de Yeni Ekonomi danışmanlığı görevini üstlenen Şeref Oğuz, aynı zamanda Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ulusal Rekabet Araştırmaları Kurumu, Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu gibi önemli kuruluşlarda görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Twitter'da da aktif olan Şeref Oğuz, Türk gazetecilik ve eğitim dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Ahmet Küçükay Kimdir, Nerelidir?

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal