A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları nelerdir? Bu sorular vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. İ

Perakende sektörünün öncü şirketlerinden biri olan A101’in Türkiye’nin her yerinde mağazası bulunur. Markanın 2020 Aralık itibari ile tüm Türkiye’de 10 binin üzerinde şubesi vardır. Dünyanın en büyük marketlerinden biri olan A101’in bünyesinde yaklaşık 60 bin personel çalışmaktadır. A101, bu özelliği ile en çok istihdam yaratan şirketlerin başında gelmektedir.

A101’in bünyesinde birçok kadın ve engelli çalışan bulunmaktadır. 12 yıldır aktif olarak faaliyet gösteren A101, Türkiye’nin en büyük 15 şirketinden biridir. 600 farklı tedarikçi ile çalışan A101’in bünyesinde yaklaşık 1200’den fazla ürün bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra A101, birçok farklı ödüle de layık görülmüştür. Genelde belli bir tasarımı vardır ve şubeler büyüklüklerine göre ayrılmaz, genelde tüm şubeler aynı büyüklüktedir.

Şimdi bu devasa kurumda nasıl çalışabileceğimize bakalım. A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları nelerdir ? Hadi kurumu biraz daha yakından tanıyalım.

A101 Yönetim Kurulu ve A101’in Faaliyetleri

A101, Ahmet Yaşar Aydın’ın başkanı olduğu bir yönetim kurulu tarafından yönetilir. Kendisi İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur. A101 yönetim kurulu başkan yardımcısı ise Ahmet Yaşar Aydın’ın babası olan Turgut Aydın’dır. Yönetim kurulunun son üyesi ise yine Aydın ailesinden gelen Ayhan Aydın olarak bilinir.

A101, ucuzluk marketi olarak da bilinen marketlerden biridir. A101 marketler grubu tıpkı BİM ve ŞOK marketler gibi tüketicilere düşük maliyetli ve uygun fiyatlı gıda ve diğer tüketim mallarını satmaktadır. Peki a 101 de çalışmak için ne yapmak gerekir? Detaylara bakalım.

  İDO Yunan Adaları Seferleri: Ne Zaman Başlıyor ve Bilet Fiyatları Nasıl?

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

A101 marketler zincirinde çalışmak isteyenler için birkaç farklı yol bulunmaktadır. A101’de çalışmak isteyen kişiler, öncelikle A101’in web sayfasına girdikten sonra kariyer sekmesine gelir ve buradaki formu doldurarak başvuruda bulunabilir. Formda istenen bilgiler, eksiksiz olarak girilmelidir. Aksi taktirde başvuru işlemi yarım kalacaktır.

Bu başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz : https://www.a101.com.tr/kisisel-veri-basvuru-formu/

A101’e başvurmak isteyenler için bir diğer yol ise doğrudan doğruya A101 mağazalarına başvurmaktır. Burada da bir form doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra Kariyer.net ve Secretcv gibi iş ilanları yayınlayan sayfalardan da başvuru yapılabilir.

Buradan başvurmak için ise şu linke tıklayabilirsiniz : https://www.kariyer.net/firma-profil/yeni-magazacilik-a-s-a101-42673-174505

Başvuru işlemini tamamladıktan sonra mülakat aşamasına geçmeden önce A101 Çalışma saatlerini bilmek gerekir. Çünkü çalışmak istediğiniz yerin koşulları çok önemlidir.

A101 Kaçta Açılıp Kaçta Kapanıyor ? Çalışma Saatleri

A101’de işe başvurmadan önce bilinmesi gereken en önemli şey bu gibi marketlerde yoğun bir çalışma temposunun olduğudur. Çalışma saatleri hafta içi sabah 10.00 akşam 20.00’dir. Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde ise çalışma saatleri saat 10.00 – 17.00’dir.

Kişinin eğitim düzeyinin yüksek olmasına gerek yoktur. A101’de çalışabilmek için en az ilkokul düzeyinde eğitime sahip olmanız yeterlidir.

A101 marketler grubu için en önemli etmenlerden biri de takım çalışmasında aktif rol alabilmektir. A101’de çalışanların pratik olması ve müşterilerin sorun ve ihtiyaçları için pratik çözümler getirebilmesi gerçekten önemlidir. A101’de çalışan kişilerin güler yüzlü ve kibar bir şekilde müşteri ile iletişim kurmaları elzemdir. Tüm bu bilgiler ışığında A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları konusunda kafanızdaki soru işaretlerini yavaş yavaş çözdüğümüzü düşünüyoruz. Peki hangi pozisyonlarda çalışmak mümkün?

A101’de Hangi Pozisyonlara Başvurulabilir?

A101 çalışanları mağazaların genel işleyişini sağlamakla yükümlüdür.A101’de müşteri memnuniyetini sağlamak esastır. Raf düzeni, ürün kontrolü, genel temizlikten de A101 çalışanları sorumludur.

  Düzce Nöbetçi Noterler

Diğer mağazalarda olduğu gibi A101’de sadece kasiyer yoktur. Ürün kontrolünden ve raf düzeninden sorumlu herkes aynı zamanda kasadan da sorumludur. A101 marketlerde depo mağazalarla bütün halindedir ve mağaza personeli depodan da sorumludur.

Firmanın muhasebe işleri için muhasebeci kadrosuna personel alımı yapılmaktadır. Diğer iş ilanlarına göre daha seyrek alım yapılmaktadır.

A101 şubelerine ürünlerin taşınması için ağır araç ehliyeti olanlar için şoför ilanı açılmaktadır. Mağazalar düzenli olarak ürün ihtiyacı duymakta ve düzenli olarak mağazalara sevkiyat yapılmaktadır.

Özetleyecek olursak A101’de çalışmak için birçok farklı pozisyona başvurabilirsiniz.

Bu pozisyonlar arasında :

 • Satış Danışmanı,
 • Reyon Görevlisi,
 • Temizlik İşçisi,
 • Satış Elemanı
 • Kasiyer

A101 Personel Maaşları Ne Kadar?

A101 personel maaşları 2021 yılında en düşük asgari ücrettir. Bu nedenle 2022 yılında da A101 personelleri asgari ücret almaya devam edecek. Personellerin yemek ücretleri de maaşa dahil edilmektedir. Böylece yemek ücreti ile birlikte asgari ücretin biraz üstünde maaş alınmaktadır. A101’de çalışan personel mağaza sorumlusu ise diğer personellere göre daha fazla maaş almaktadır. Mağaza sorumlusu olmak için kadro boşaldığında, işini iyi yapan personellerden tercih yapılmaktadır.

Gibi pozisyonlar başta gelmektedir. Kişisel özelliklerinizin başvurduğunuz pozisyona uyması, diğer iş ilanlarında olduğu gibi A101’in açtığı iş ilanlarında da oldukça önemlidir. Daha durgun bir yapıya sahipseniz, kasiyer olarak daha başarılı olabilirsiniz fakat hareketli bir yapınız varsa reyon görevlisi veya buna benzer bir pozisyonda çalışmayı deneyebilirsiniz.

Hangi pozisyon olursa olsun tüm pozisyonlarda yoğun olarak çalışacağınızı bilmeniz gerekir ve bunun bilincinde olarak başvuru yapmalısınız. A101’de çalışmaya başladıktan sonra siz de A101 nedir ne iş yapar gibi soruları rahatlıkla yanıtlayabilirsiniz.

A101 Çalışanlarının Maaşları Ne Kadardır?

Türkiye’nin en başarılı mağazalarından olan A101, çalışanlarına en düşük asgari ücret üstünden maaş vermektedir. Maaş dışında yemek ücretini de ayrıca vermektedir. Yemek parasıyla asgari ücretin üstünde bir maaş geçmektedir çalışanların eline. Mağaza sorumlusu olan kişilerin maaşları da biraz artmaktadır.

  Sevgilinden mi ayrıldın? Mucize Geri Döndürme Duası

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A101 iş başvurusu yapmak için birkaç farklı yöntem vardır. A101’in internet sitesinden başvuru yapabileceğiniz gibi mağazalara bireysel başvuru da yapabilirsiniz. Mağazalara yapılan başvurular sadece başvuru yapılan mağaza için geçerliyken internet sitesi üstünden yapılan başvurular genel olarak değerlendirmeye alınır.

İnternet sitesinden başvuru yapmak için https://www.a101.com.tr/kariyer adresine tıklayarak bilgileri doğru doldurmanız gerekmektedir.

Yukarıda diğer başvuru kanallarını da anlattmıştık. Peki başvuru şartları nelerdir?

A101 iş başvurusu yapmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Başvuru yapmak için:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
 • Kamusal anlamda hak kaybınız bulunmamalıdır.
 • Yoğun çalışma düzenine ayak uydurmanız gerekmektedir.
 • En az lise mezunu olmalısınız.
 • Çalışmanızı engelleyecek bir sağlık sorununuz bulunmamalıdır.
 • vardiyalı çalışma düzenine uymanız gerekmektedir.
 • Erkek adaylar için askerlikle bir ilgisinin bulunmaması gerekmektedir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
A101 İş Başvuruları Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!