Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Şaşırtıcı Açıklama: Kayıp Çocuk İddialarının Ardındaki Gerçek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyada yapılan ‘kayıp çocuk’ iddialarına yanıt verdi. Bakanlık, çocukların devlet koruması altında olduğunu belirterek söz konusu iddiaları yalanladı ve suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ‘kayıp çocuk’ iddialarına yanıt verdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya platformlarından birinde yapılan ‘Bu bir kayıp çocuk ihbarıdır’ başlıklı paylaşımın doğru olmadığını ve çocukların devlet koruması altında olduğunu belirtti.

Bakanlık: İddialar Gerçeği Yansıtmıyor

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, belirtilen paylaşımın gerçekleri yansıtmadığı vurgulandı ve söz konusu çocukların zaten devlet koruması altında olduğu ifade edildi. Ayrıca, bu tür paylaşımlara karşı suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Sosyal medya platformu X’te bir kullanıcı, “İlgili Devlet Kurumlarımızın Dikkatine, Bu bir kayıp çocuk ihbarıdır” adı altında paylaşım yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bazı sorular yöneltti.

Bakanlık İddiaları Yalanladı

Bakanlık, sosyal medya hesabındaki “Bu bir kayıp çocuk ihbarıdır” paylaşımına ilişkin açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Açıklamada, paylaşıma konu olan çocuklarla ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı, çocukların halihazırda devlet koruması altında bulunduğu ve kayıp olmadığı belirtildi. Ayrıca, aile üyeleriyle ilgili yapılan klinik değerlendirme sonucu, mahkeme tarafından çocukların koruma altına alınması ve gizlilik kararı verildiği kaydedildi.

Bu kararın, çocukların üstün yararı göz önünde bulundurularak alındığı, onların psikolojik ve fizyolojik sağlıklarının öncelendiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlgili çocukları korumak için yaptığımız yer değişikliğinin ifşa edilmesi, çocuklarımızın can güvenliğini riske atmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, güvenlik gerekçesiyle haklarında gizlilik kararı bulunan çocuklarımızla ilgili toplumun hassasiyetlerini manipüle eden, Bakanlığımızı yanlış bilgilerle hedef gösteren ve çocuklarımızı araç haline getirerek onlara zarar veren bu paylaşımlara karşı suç duyurusunda bulunuyoruz.”

  PTT'den Büyük Müjde: 72 Saat İçinde Nakit Desteği
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Şaşırtıcı Açıklama: Kayıp Çocuk İddialarının Ardındaki Gerçek!

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!