Askerde dövme serbest mi 2024 Askerde dövme sorun olur mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Askerde dövme serbest mi ve askerlikte dövme sorun olur mu, özellikle 2024’te gençler tarafından araştırılıyor. Peki bu durum gerçek mi, dövmesi olanı askere almıyorlar mı?

Askerde dövme ve askerlikte dövme yasak mı soruları, özellikle yeni asker adayları için sık sık gündeme getirilen konulardan birisidir. Bu konu üzerinde uzun tartışlamalar yapılmış olsa da, günümüzde gelinen noktada askerlik çağına gelmiş kişilere baktığımızda dövmenin herhangi bir problem teşkil etmediğini görebilirsiniz. Zaten askeralma işlemleri sırasında da yapılan muayeneler sırasında bu gibi sorular yer almıyor.

  • Askerlik kilo sınırı
  • Askerde yemeklere şap atılır mı?

Elbette dövme durumunun askerlik için sakıncalı olduğu ve yasak olduğu çoğu kişi tarafından dillendirilmiştir. İnternet üzerinde yer alan bilgiler ve askerlik şubeleri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde vücutta yer alan dövmenin askerlik için herhangi bir sorun teşkil etmediğini öğrendik. Peki askerlikte dövme sorun olur mu?

Peki askerlikte dövme sorun olur mu, komandoluğa engel olur mu?

Askerde Dövme Sorun Olur Mu?

Aslına bakarsanız bir önceki mesajımızda da belirttiğimiz gibi askerde dövme herhangi bir problem yaratmıyor. Dövme, özellikle de son dönemlerde bir çok kişi tarafından yaptırılan bir işlemdir. Yani kişiler henüz askerlik çağına gelmeden vücutlarının herhangi bir yerine yaptırdıkları dövmelerden dolayı askerlik işlemlerinde sorun yaşamazlar. Eğer sizin de vücudunuzda dövme bulunuyorsa, askerlik bakımından herhangi bir sorun olmayacaktır. Dövme asker olmaya engel mi diyorsanız, kesinlikle değil!

Bu konu hakkında çok daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız ilk olarak kayıtlı olduğunuz askerlik şubesi ile iletişim kurabilirsiniz. Eğer yoklama zamanı gelmiş ve işlem yapmak üzereyseniz de aynı şekilde muayene olduğunu Aile Sağlığı Merkezi doktoru ile de görüşebilirsiniz. Askerlik işlemleri sırasında dövme problem olmayacaktır. Askerde dövme serbest mi, herhangi bir sorun olur mu?

  Sabancı Üniversitesi 2 Öğretim Görevlisi Alacak

Askerlikte Dövme Silinir Mi?

Askerde dövme sildirme işlemi söz konusu değildir. Bir üst tarafda da belirttiğimiz gibi, aslında normal bir bireyin işlemlerinden farkınız yoktur. Yani vücudunuzda sırf dövme bulunuyor diye askerlik şubeleri veya başkanlıkları tarafından farklı bir muameleye tutulmayacaksınız. Zaten böyle bir zorunluluk da olmadığı için sildirme işlemi de tamamen size kalmış bir durumdur. Bu şekilde de askere gidebilirsiniz.

Eski dönemlerde askerlik çağı geldiğinde bu durum ciddi problem oluyor, dövme silinmesi zorunlu tutuluyordu. Çok daha titiz davranılan bu dönemlerde bir çok kişi dövmesini sildirmek zorunda kalsa da, günümüz şartları ele alındığında böyle bir durum olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Dövmenin askerde zararları olduğunu söyleyen, yasak olduğunu belirten kişilere de inanmamalısınız.

Bu gibi kaynağına güvenmediğiniz her türlü bilgiyi askerlik şubelerini arayarak doğrulayabilirsiniz. Askerlik şubeleri mesai günlerinde akşam 17:30’a kadar hizmet vermektedir. Doğrudan operatöre bağlanabilir ve askerlik işlemleri hakkında aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Dövme Asker Olmaya Engel Mi? (Komandoluk)

Hayır, dövme asker olmaya engel değil. Askerde dövme konusunu derinlemesine ele aldığımız bu yazımızın başında, askerde dövme yaptırmanın herhangi bir problem olmadığını söylemiştik. Asker dövmeleri, komando olmakta da herhangi bir problem yaşatmıyor. Hem mantıklı olarak düşündüğümüzde, askerlikte dövme sorun olur mu sorusunun cevabını kendi kendimize bile verebiliriz. Nasıl mı?

Asker çağına gelen bir birey olduğunu düşünelim. Eğer dövme yaptırmak askerliğe engel olsaydı ya da dövmesi olanlar askere alınmasaydı, bu kişi dövme yaptırıp askerlikten kaçabilirdi. Hatta çok absürt dövmeler olduğunu da biliyoruz. Ancak böyle bir problem kesinlikle mümkün değildir. Dövme var diye askere alınmamak ya da dövmesi olan komando olabilir mi diyorsanız, kesinlikle olabilir.

Askeriyede Dövme Yasak Mı? 2024

Hayır değil. Askerde dövme sorun olur mu diye merak ediyorsanız, kesinlikle herhangi bir sorun yaşamazsınız. Son dönemlerde, pek çok ünlünün askerlik yaptığına şahit olmuşsunuzdur. Genelde bu kişilerin dövmeleri olduğunu, hatta bazılarının yüzlerinde bile dövme olduğunu görmüşsünüzdür. Bu durumda, askerde dövme sorun olur mu ya da askeriyede dövme yasak mı sorusunun cevabı; HAYIR!Dövme askerliğe engel mi diye sorulduğunu farkettiğimiz için, bu yazıyı hazırladık. Ancak baştan beri söylediğimiz gibi, dövmesi olan kişiler kesinlikle endişelenmesin. Dövme askerliğe engel değildir. Bu durumu istediğiniz gibi araştırabilir, dilerseniz askerlik şubesini arayarak da sorabilirsiniz. Zaten çevrenize de sorarsanız, askerde dövmesi olan pek çok arkadaşı olduğunu da görebilirsiniz.

  Kendini Merak Ettirme Yolları

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Askerde dövme serbest mi 2024 Askerde dövme sorun olur mu?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal