Bakan Güler’den terörle mücadele vurgusu: Kaynağında yok etmek için gerekeni yapacağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanı'ndan Irak ve Terör Örgütleriyle Mücadele Açıklamaları

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, CNN Türk'te katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Güler'in yaptığı önemli değerlendirmeler:

Irak'a İlişkin Açıklamalar: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ın tarihi bir komşu olduğunu vurgulayarak, iyi ilişkiler sürdürmek istediklerini belirtti. Güler, PKK terör örgütünün yıllardır faaliyetlerini Irak'ın kuzeyinden gerçekleştirdiğini ve sınırı aşarak saldırılar düzenlediğini ifade etti. Terör örgütünü kaynağında yok etme stratejisiyle mücadele ettiklerini söyleyen Bakan Güler, sürekli operasyonlar düzenleyerek teröre karşı kararlı bir tutum sergilediklerini aktardı.

Sınır Güvenliği ve Operasyonlar

PKK'nın Eylemleri: Güler, PKK'nın Irak'ta 800 köyü boşalttığını ve bölgedeki sivillerin perişan durumda olduğunu dile getirdi. Irak'ın terör örgütü PKK'ya eskiden terör örgütü demediğini fakat yapılan toplantılar sonrasında "yasaklanmış örgüt" olarak nitelendirildiğini belirtti. Güler, PKK'nın varlığını kaynağında yok etme hedefiyle mücadele ettiklerini belirtti.

Hava Gücü ve Sınır Güvenliği

Sınır Ötesi Operasyonlar: Bakan Güler, Türkiye'nin sınır güvenliği için yeterli sistemlere sahip olduğunu vurgulayarak, sınırlarda her türlü yasadışı girişimlere karşı 7/24 hizmet veren 60 bin personelin görev yaptığını belirtti. Güler, Türkiye'nin sınır güvenliğinin önemine vurgu yaparken, terörle mücadelede kaynağında etkisiz hale getirme stratejisi izlediklerini söyledi.

Diğer Konular ve Gelecek Planları

Eurofighter ve F-35: Bakan Güler, Eurofighter savaş uçaklarının alımı konusunda Almanya'nın bazı konularda tereddüt yaşadığını dile getirirken, konunun kısa sürede çözüme kavuşacağına inandığını ifade etti. Ayrıca Yunanistan'ın F-35 savaş uçağı alması durumunu da değerlendiren Güler, bu durumun tek başına Türkiye'ye karşı bir tehdit olmadığını belirtti.

  İzmir'de deprem riski alarmı: Tam 12 adet fay hattı, 7'nin üzerinde deprem üretebilir!

Kıbrıs Meselesi ve Türkiye'nin Duruşu

Kıbrıs Politikası: Bakan Güler, Kıbrıs'taki Türklerin durumunun olumlu olduğunu ifade ederek, eşit ve egemen iki devletli bir çözümün mümkün olabileceğini vurguladı. Türkiye'nin artık uluslararası alanda etkin bir rol oynadığını aktaran Güler, ülkenin farklı coğrafyalarda kardeşleriyle dayanışma içinde olduğunu söyledi. Yeni bir uçak gemisinin yapılacağını da belirten Güler, Türkiye'nin artık daha geniş bir perspektifte hareket ettiğini ifade etti.

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bakan Güler’den terörle mücadele vurgusu: Kaynağında yok etmek için gerekeni yapacağız

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal