Bakan Işıkhan Açıkladı: Çalışma Meclisinde Kalıcı Çözümler ve İş Gücündeki Artış Gündemde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, TRT Haber'de Gündemi Değerlendirdi

Önemli Açıklamalar ve 1 Mayıs Hazırlıkları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, son günlerdeki gelişmeleri TRT Haber ekranlarında değerlendirdi. Özellikle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin yapılan hazırlıklar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, bakanlık olarak açık ve sağduyulu iletişim kanallarını güçlendirdiklerini, sosyal diyaloğu teşvik ettiklerini ve yeni mektanizmalar oluşturduklarını vurguladı.

Dayanışma Ruhuyla İşçi Hakları Korunacak

"1 Mayıs gibi önemli bir günün yaklaşmasıyla, tüm paydaşlarla dayanışma içinde olmayı ve işçi haklarının korunması için birlikte çalışmayı sürdüreceğiz" diyen Bakan Işıkhan, önümüzdeki hafta boyunca düzenleyecekleri programlarla emek dünyasının bu özel gününü kutlayacaklarını da ekledi. Ayrıca, yarın toplanacak olan Çalışma Meclisi'nin önemine de değinen Bakan Işıkhan, bu toplantının çalışma hayatının yapısal sorunlarına kalıcı çözümler üretmeyi hedeflediğini ve ortak bir vizyonun ortaya çıkmasını amaçladığını ifade etti.

Çalışma Hayatının Sorunlarına Odaklanıyorlar

"Çözüm odaklı platformların, kalıcı refahın sağlanması için çalışma hayatının sorunlarının çözümü açısından büyük önem taşıdığını" belirten Bakan Işıkhan, son iş gücü istatistiklerini paylaşarak iş gücüne katılma oranının tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını vurguladı. Ayrıca, Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı gibi güçlü yol haritalarıyla daha ileri seviyelere ulaşacaklarına olan inancı pekiştirdi. Bakan Işıkhan, bu yıl başından itibaren 336 bin vatandaşın işe yerleştirilmesini sağladıklarını ve iş pozitif uygulaması ile kadınların işe yerleştirilme sayısının 100 bine ulaştığını açıkladı.

Keşfetmeye Devam Edin

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Sağlık, Tarım ve Eğitimde Önemli Adımlar Atıyor

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bakan Işıkhan Açıkladı: Çalışma Meclisinde Kalıcı Çözümler ve İş Gücündeki Artış Gündemde

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal