Bayraktar AKINCI’dan İHA-230 füzesiyle çifte atış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baykar, Bayraktar AKINCI Projesi'nde Yerli Mühimmat Entegrasyonunda Başarıya Ulaşıyor

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında yerli mühimmat ve sistemlerin entegrasyonunu başarıyla gerçekleştiriyor. Roketsan imzalı TÜBİTAK SAGE'in geliştirdiği Türkiye'nin ilk havadan karaya ses altı füzesi KKS/ANS güdümlü İHA-230 ile gerçekleştirilen atış testi başarılı oldu.

Bayraktar AKINCI TİHA, Yeni Mühimmatlarla Mükemmel Atış Testleri Gerçekleştiriyor

Bayraktar AKINCI, Tekirdağ Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nden havalanarak İHA-230 füzeleriyle uzun menzilli atış testi için Sinop'a uçtu. Sinop Atış Alanı'nda atılan İHA-230 füzeleri, Karadeniz açıklarında bulunan hedefi 38 bin feet irtifadan başarıyla vurdu.

Bayraktar AKINCI TİHA'nın Atış Kabiliyeti Artarak Devam Ediyor

Bayraktar AKINCI, geçtiğimiz haftalarda 4 gün süren atış testlerini başarıyla tamamladı. Aynı şekilde, Roketsan tarafından geliştirilen ses altı füze İHA-122 ile gerçekleştirilen atış testinde hedefi isabetle vurdu.

Milli Projeler Uluslararası Arenada Başarıyla Test Ediliyor

Bayraktar AKINCI, milli olarak geliştirilen ASELFLIR-500 Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi ile deniz üstünde seyreden Albatros İDA'yı imha etti. Baykar'ın milli ve özgün projeleri, Türk savunma sanayisini uluslararası alanda temsil ediyor.

Baykar, Savunma ve Havacılık Sektöründe İhracat Şampiyonu

Baykar, 2021 ve 2022 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre savunma ve havacılık sektörünün lideri oldu. Baykar, geçen yıl 1,8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek sektörde önemli bir yer edindi. Üstün performansı sayesinde ihracatı artıran Baykar, sektörün güçlü isimleri arasında yer alıyor.

  Belden İğne Yaptıranların Yorumlarına Dikkat Edin!

Baykar, Uluslararası İlişkilerini Güçlendiriyor

Baykar, Bayraktar TB2 SİHA ve Bayraktar AKINCI TİHA için toplamda 34 ülke ile ihracat anlaşmaları imzalayarak uluslararası alanda varlığını sürdürüyor.

Yazılım Odaklı Raporlama Platformu (YORP) verilerine göre, Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, yerli mühimmat ve sistemlerin entegrasyonunda önemli bir başarı elde etti. Bu başarı, Türk savunma sanayisinin uluslararası alandaki gücünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Bayraktar AKINCI’dan İHA-230 füzesiyle çifte atış

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!