Belden İğne Yaptıranların Yorumlarına Dikkat Edin!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belden İğne Yaptıranların Yorumları – Bel ağrısı bugün çok sayıda kişide görülen rahatsızlıklar arasındadır. Buna yönelik olarak tedavilerin yöntemleri oldukça fazladır. Enjeksiyon da bunlardan biridir. Özellikle epidural ve tranforaminal enjeksiyon tercih edilir.

Bunlar bel ağrısını önleme konusunda kişilere yardımcı olur. Ayrıca tam iyileşmeye de imkan sunar. Ayrıca ilaçlara rağmen dinmeyen, fayda görmeyen, fizik tedaviyle ağırının kontrol edilemediği, ancak cerrahi işlem gerektirmeyen hastalarda da yararlanılır.

Belden İğne Yaptıranların Yorumları

Bel ağrısı iğnesi çok sayıda hastalıkta yaygın bir şekilde kullanılır. Kendi içinde değişik türlere ayrılır. Günümüzde hastalara göre tercih edilen enjeksiyon seçeneklerden bazıları şöyledir;

  1. Epidural ve Transforaminal enjeksiyonlar
  2. Sinir kökü blokları
  3. Faset eklem enjeksiyonları
  4. Sakroiliak eklem enjeksiyonları

Epidural ve enjeksiyon, omurga kanalının içine enjekte edilmesi şeklindedir. Sahip olduğu etki oldukça büyüktür. Özellikle omurga kaynaklı çoğu ağrının tedavisinde de faydalanılır.

Belden İğne Yaptıranların Yorumları Amaçlanan fıtık olan diskin çevresindeki ödemin kaldırılmasına yardım etmek, diske baskı yapan kaynağın etkisini azaltmadır.

Katarin Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi? yazımız da ilginizi çekebilir.

Transforaminal Epidural Enjeksiyon

Transforaminal Epidural Enjeksiyon, bel ağrısı iğnesi olarak kullanılan seçeneklerden biridir. Tek bir sinir kanalına uygulanmakta; böylece sadece alakalı yere yapılmaktadır. Düşük uygulama dozu bulunduğundan yan etkileri de azdır.

Ayrıca direkt olarak yapılması sebebiyle fayda ve başarı oranları da daha fazladır. Enjeksiyon C kollu skopi ismi verilen özel röntgen cihazı eşliğinde gerçekleşir. Bel omurgası 3 değişik planda görüntülenir. En doğru kanala konumlandırılır. 10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir.

  Ülkücüler Fırat Çakıroğlu’nu unutmadı

Belden İğne Yaptıranların Yorumları: Spinal Enjeksiyon

Spinal enjeksiyon, sık sık kullanılan enjeksiyon metotlarından bir tanesidir. Lokal anestezi ya da genel ile birlikte yapılabilir. Görüntüleme teknikleri ile beraber uygulanır. Özellikle,

  1. Fıtıklaşmış disk çevresi,
  2. Epidural aralık,
  3. Sakroilyak eklemler,
  4. Faset eklemler
  5. Spinal sinir kökü çevresi,

Üzerine sağlanır. Hastaneye yatmadan yapılabilmekte olup kısa sürede tamamlanabilir. Öncesinde hasta değerlendirilmekte, buna göre yönlendirilmesi gerçekleştirilir.

Bel İğnesi Kimlere Yapılır?

Bel ağrısı iğnesi ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Pratik olması sebebiyle günümüzde birçok hastaya uygulanır. Genellikle 1-2 hafta istirahat yapan, ağrısı kesici kullanan lakin faydasını göremeyen hastalara verilir.

Hastalar öncelikle muayene edildiği için bilinçsiz bir şekilde herkese yapılmaz. Uzman doktorlar tedavinin bir parçası olarak hastalara özel bir şekilde gerçekleştirir. Komplikasyon yaşanma ihtimali de azdır.

İşlemlerin tamamlanması sonrasında 1 ile 3 saat hastanede kalınması gerekir. Steroid enjeksiyonu, 12 ile 24 arasında etkisini gösterebilir.

Belden İğne Yaptıranların Görüşleri Nasıl?

Hastalar tıbbi bir tedavi öncesinde daha önce onu yaptıran kişilerin görüşlerinin nasıl olduğunu da merak eder. Eğer bunları görmek istiyorsanız, internetten çok sayıda yoruma ulaşmanız mümkündür.

Ancak bel ağrısı iğnesi hastalara özel bir şekilde yapılır. Dolayısıyla tedavinin amacı farklılık gösterir. Genel hatları ile uygulamadan sonra olumlu görüşler olduğu, ağrılara çözüm sağladığını belirtmektedir. Ancak her hastanın deneyimi farklılık arz edebilir.

Enjeksiyon Sonrası Ne Yapılır?

Belden iğne günümüzde genellikle bel ağrısı için sunulur. Rahat ve pratik bir uygulaması olup gerçekleştirildikten hemen sonra günlük yaşamlara devam edilebilir. Buna karşılık ilgili gün dinlenmek önerilir.

İğne uygulaması tamamlanınca, 2-3 gün boyunca bel bölgesini zorlayıcı hareketlerden uzak durulmalıdır. Doktorunuz kasları güçlendirici bazı hareketler önermişse, bunlar da ilgili şekilde sağlanmalıdır.

Belden İğne Nasıl Yapılır?

Bel ağrısı iğnesi süre bakımından kısa sürede tamamlanabilir. İlk olarak cilt özel bir solüsyon ile temizlenerek hazırlanır. Ardından da lokal anestetik ya da sedasyon uygulaması yapılır.

  Garanti BBVA'nın her müşterisi özel! Büyük kampanyayı başlattı! 1000 TL 29 Şubat'a kadar yatıyor

Anestetik etkisini gösterince, iğne yapılacak yer kesin olarak tespit edilir. Kontrast madde enjeksiyonu ya da röntgen görüntüleme yöntemlerinden biri uygulanabilir. Son olarak da enjeksiyon gerçekleştirilir. Tamamlandıktan sonra pansuman işlemleri yer alır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Belden İğne Yaptıranların Yorumlarına Dikkat Edin!

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!