Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu ve Başvuru Sorgulama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne  bağlı bir şekilde, yoksul ve  der gelirli vatandaşlara birçok sosyal yardım yapan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne  başvuru yapan ihtiyaç sahipleri; burada başvuru formanın tam olarak doldurarak,  yardımlardan yararlanabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru noktalarından  bir tanesi olan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü; vatandaşlara  nakdi yardım, kömür ve odun yardımı, kıyafet yardımı, mama ve bez yardımı gibi  çeşitli yardımlar yapmaktadır.

İstanbulkart  adlı sosyal yardım kartına başvurmak isteyen adaylar; başvurularını Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne  gidip kısa sürede yapabilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşlar; Edirnekapı sosyal yardımlarına  başvuru yapmak için sosyal hizmetlere gidebilir. Aynı zamanda yaşanan depremler dolayısıyla İstanbul’ da ikamet etmeyi düşünen depremzede vatandaşlar içinde yardımlar yapılmaktadır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Eyüpsultan ilçe sınırları içerisinde  yer alır. İstanbul Beylerbeyi Caddesi’nde  olan bu binaya gitmek suretiyle vatandaşlar, başvurularını  sona erdirebilirler. Vatandaşlar; para yardımına e-devlet üzerinden de  başvuruda bulunabilirler.

Başvurularını e-devlet üzerinden  yapmak isteyen vatandaşların  ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları gerekir.

Vatandaşlar; başvuru formunda bağlı oldukları ilçe belediyesini işaretleyerek daha sonra belediye sosyal yardım çeşitleri arasından ‘belediye yardım parası(nakdi yardım) seçeneğini  işaretle formu doldurup Eyüpsultan Belediyesi para yardımı başvurularını  hemen yapabilirler. Sosyal hizmetler para yardımı ile ilgili detayları öğrenmek için ilk olarak telefonla da iletişim kurabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Telefon Numarası

Edirnekapı para yardımı başvuru şartları ve başvuru için İhtiyaç duyulan bilgi edinmek isteyen ve İstanbul il sınırlarında ikamet eden dar gelirli vatandaşlar; 0212 449 74 00 telefon numarasını  arayıp, yetkili kişilerle  iletişim kurabilirler. Vatandaşlar; Eyüp Sultan Belediyesi’ne ait olan telefon numarası üzerinden de bilgi  sahibi olabilirler. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, sosyal  yardımlarla ilgili soru, öneri ve talepleri için 444 3 000 telefon numarasını arayabilirler.

  PTT’den para verilecek: 3500 TL’ye kadar karşılıksız ödeme yapılacak!

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvuru Formu

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  binasına gidip başvuran ya da e-devlet üzerinden sosyal yardımlara başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin mutlaka yardım başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu formda başvuru sahiplerine  her yönden çeşitli sorular sorulmaktadır.

Bu sorularla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü;  ihtiyacı olan ve yoksul vatandaşları tespit  eder. Daha sonra da ihtiyaç sahibi  olan kişilerin evine bir inceleme komisyonu  gönderir. Komisyon tarafından hazırlanan raporda başvuru sahibinin sosyo-ekonomik yaşam  koşullarıyla ilgili bilgiler yer alır. Bu bilgiler de değerlendirildikten sonra  para yardımı yapılacak kişilere özel bir liste  hazırlanır. Ardından muhtaç ve yoksul kişilere yönelik para yardımı desteği sağlanır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Ne Kadar?

Ülkemizde belediyelerin dar gelirli ve muhtaç olan vatandaşlar için sunduğu tek seferlik, birkaç seferlik veya düzenli olarak nakdi yardımlar mevcuttur.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımı miktarı belirlenirken, başvuru sahibinin gelir seviyesine, aylık eline geçen paraya, bakmakla yükümlü olduğu kişilere, ailesinde başka çalışan olup olmadığı gibi birçok konu dikkate alınır.

Herhangi bir Para getiren ve düzenli  bir iş olmayan vatandaşlar; öncelikli olarak Edirnekapı Sosyal Hizmetler para yardımından  faydalanabilirler. Bu  anlamda yoksul veya dar gelirli kişilere 500 TL, 1.000 TL 2.000 TL gibi nakdi yardım desteği sağlanmaktadır.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü  tarafından sunulan  bütün yardımları kısaca aşağıdaki şekilde  sıralayabiliriz;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para ve kıyafet yardımı
 • Mobilya ve diğer eşya yardımları
 • Bebekler için bez ve mama yardımı
 • Tıbbi malzeme ve medikal cihaz yardımı
 • Sağlık ve eğitim yardımı
 • Yaşlılara evde bakım desteği
 • Yeni Doğan paket yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Engelli ve kronik hastalar için yardımlar
 • Okul yardımı
 • Her türlü yakacak yardımı
 • Depremzedeler için yapılan yardımlar
 • Mülteciler ve sığınmacı yardımı
 • Şehit, gazi ve asker aileleri için sunulan yardımlar
 • Göç yardımı
  Devlet, elindeki 1326 kelepir evi satışa çıkardı: 127 bin TL, 200 bin TL'ye satılık konut müjdesi

E-devlet başvuru formunda belediyelerin yapmış olduğu bütün sosyal yardımlara ulaşabilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Kırtasiye Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  tarafından  faaliyete geçen ‘Genç Üniversiteli’ desteğine  başvuru yapmak  isteyen gençler; başvuruları için sosyal hizmetler müdürlüğüne  gidebilir. Başvurularının kabul edilmesi  durumunda bir miktar para  desteği alabilirler. Aldıkları yardımlar Bu ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayacak şekilde ayarlamaktadır.

Nakdi  yardım desteğinden ailesi yoksul  veya dar gelirli olan önlisans, lisans ya da yüksek lisans öğrencileri  faydalanabilirler. Öğrenciler, başvuruyla alakalı bilgi almak  için ALO153 Beyaz Masa ’yı da  arayabilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Göç Yardımı Yapıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; iş  bulmak amaçlı ve yeni bir düzen kurmak  için. İstanbul’a  yerleşmeye karar veren fakat sosyal ve ekonomik olarak İstanbul’da barınamayan ve geçinemeyen  vatandaşlar için ‘tersine göç yardımı’  vermektedir. Bu yardımdan  durumu olmayanlar ve muhtaçlar  yararlanabilirler. Yardım kapsamında  maddi durumu yetersiz ailelere köylerine dönebilmeleri için destek sunulmaktadır. Aynı zamanda bu kişilere nakliye  desteği de sağlanmaktadır. Vatandaşlar; Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek, tersine göç yardımına da  başvuruda bulunabilirler.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Adres Bilgileri

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Nerede Sorusunu yanıtlamak gerekirse Edirnekapı Mezarlıklar Müdürlüğü’nün hemen yanında bulunan Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü;  Beylerbeyi caddesinde  yer almaktadır

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne MARMARAY ile  gidebilirsiniz ve M1A, M1B metroya binerek de  yine ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuşla gitmek  istiyorsanız  A-15, B-46 dolmuş hatlarından birini kullanabilirsiniz. Herkesin merak ettiği Edirnekapı Sosyal Hizmetlere ulaşmak son derece basittir. Bu adrese giderek bizzat başvuru yapabilirsiniz

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Başvurusu ve Başvuru Sorgulama

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!