Gelir adaletsizliği alarm veriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRKONFED'in 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul merkezli Türkiye İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı düzenledi. Kuruluşunun 20. yılını kutlayan TÜRKONFED, "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Ana Rota Eğitim" temasıyla bir araya geldi. Yeniden yönetime seçilen Başkan Süleyman Sönmez, toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Sönmez: "Yüksek Enflasyon ve Gelir Dağılımındaki Bozulma Endişe Verici"

Toplantı öncesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Sönmez, Türkiye'deki kadınların ekonomik, siyasi ve toplumsal hayata katılımında yaşanan dezavantajlara dikkat çekti. Gelir adaletsizliğine vurgu yapan Sönmez, ülke genelinde zengin ile yoksul arasındaki uçurumun giderek açıldığını belirtti. Ayrıca bölgesel eşitsizliklerin ve gelir adaletsizliğinin toplumsal yapıyı olumsuz etkilediğini ifade etti.

Eğitim Ana Rota Olacak

Sönmez, Türkiye'de yapılması gerekenler arasında eğitimin büyük önem taşıdığını vurguladı. Gençlere fırsat eşitliği sağlanmadığı takdirde ülkenin gelecekteki ekonomik dönüşüme hazır olamayacağını söyledi. Eğitim sisteminin güncellenerek gençlere yeni çağın temel becerilerinin kazandırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca yapay zeka ve dijital teknolojilere odaklanılması gerektiğini dile getirdi.

Küresel Değişimi Fırsata Çevirmek

TÜRKONFED Başkanı, küresel ekonomideki değişimlerin Türkiye'ye önemli fırsatlar sunduğunu ifade etti. Sönmez, ülkenin depreme karşı hazırlıklı olmasının bölgesel gelişmeyi destekleyeceğini ve ekonomik riskleri azaltacağını belirtti. Ayrıca gençlere yönelik eğitimin hayati bir rol oynadığını vurgulayarak, yeni teknolojilere uyum sağlanması gerektiğini söyledi.

TÜRKONFED'in Yeni Adımı

Toplantıda ayrıca TÜRKON

Keşfetmeye Devam Edin

  Artemis Halı (ARTMS) halka arz fiyatı kaç TL?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Gelir adaletsizliği alarm veriyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!