Germencik Tariş, Yatırım Yapmazsa Yine Kar Dağıtacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Germencik Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi, ortaklarından gelen incirlerle başarılı bir sezon geçirdiğini duyurdu. Başkan Özer Zeybek, kooperatifin yatırımlarını sürdürmeleri halinde ortaklara kar dağıtacaklarını belirtti.

Germencik Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Özer Zeybek, Yatırımlarını Sürdürmezlerse Yine Kar Payı Dağıtacaklarını Belirtti

Ortaklarından Gelen İncirlerle İlgili Açıklamalar

Aydın’ın Germencik ilçesinde faaliyet gösteren Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifi’nin başkanı Özer Zeybek, kooperatifin son dönemdeki performansı ve gelecek planları hakkında bilgi verdi. 1937 yılında kurulan kooperatifin 800’e yakın ortağı bulunduğunu ifade eden Zeybek, kooperatifin her zaman ortaklarına destek olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kooperatifin Katkıları ve Teşekkürler

Başkan Zeybek, kooperatifin faaliyet döneminde 1 milyon 100 kilogram incir topladığını ve bu incirlerin kooperatif bünyesinde işlendiğini belirtti. Ortakların kooperatife verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Zeybek, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da güvenlerini kooperatife gösteren tüm ortaklara minnettar olduklarını dile getirdi.

Kar Payının Dağıtılması

Kooperatif olarak yatırım yapmamaları durumunda bile, ortaklara kar payı dağıtmaya devam edeceklerini belirten Başkan Zeybek, kooperatifin özelleşmesinin ardından kar payı dağıtan ilk kooperatif olduklarını ifade etti. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi 2022-2023 iş döneminde de kar elde ettiklerini ve bu karı ortaklarla paylaşacaklarını açıkladı.

Yardımlar ve Destekler

Zeybek, kooperatifin sadece incir alımı ve satımıyla sınırlı kalmadığını, aynı zamanda ortaklarına yem, gübre, kömür ve market alışverişinde de yardımcı olduklarını belirtti. Kooperatifin marketinden ortakların uygun fiyatlarla alışveriş yapabildiğini ve incir sezonunda ödemelerini gerçekleştirebildiğini söyleyerek, ortaklara sağladıkları desteklerin çeşitliliğine dikkat çekti.

  Borsa ve dolar yükselirken altın fiyatları geriliyor
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Germencik Tariş, Yatırım Yapmazsa Yine Kar Dağıtacak

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!