Google Ads Sertifikasyonunuzu Kazanma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Ads Sertifikasını Nasıl Alabilirsiniz?

Google Ads sertifikası almak istiyor musunuz? Google Ads sertifikası nasıl alınır adım adım öğrenmek için doğru yerdesiniz. Google Ads sertifikası, pazarlamacılar arasında önemli bir kimlik belgesidir. Belirli bir bilgi seviyesini veya konuyla ilgili düzeyi kanıtlamanın standart yollarından biridir.

Google Ads Sertifikasını Kazanma Süreci

Özel bir rozet olmasa da, günlük Google Ads terminolojisini ve deneyimlerini öğrenmek belirli bir çaba gerektirir. Google Ads sertifikası, pazarlamacıları online reklamcılık konusunda uzman olarak nitelendiren bir süreçtir. Sertifika sınavlarını geçtikten sonra kişiler, kişiselleştirilmiş bir sertifika alır ve bir şirkete bağlıysa şirketin Google İş Ortağı kimlik bilgilerine katkı sağlayabilir.

Google Ads Sertifikasyonu ve Geçmişi

Google'ın sertifikasyon programı yıllar içinde gelişmiş ve birçok ürün, mülkiyet ve girişim gibi programlarla birlikte değişmiştir. Sertifikasyon programı eskiden bağımsız bir programdı ve sınavlara giriş maliyeti gerektirirdi. Ancak Google Partners programının oluşturulmasıyla birlikte ve daha sonra 2018'de Google Reklamcılık Akademisi'ne ve daha yakın zamanda Skillshop'a yeniden markalaşmayla daha da gelişmiştir.

Sertifika ve Önemi

Sertifikalar, ajanslar ve şirketler için arama pazarlama rollerinde dahi minimum veya beklenen bir gereklilik haline gelmiştir. Bu süreç, Google'ın reklamcılık alanındaki temel seviyeyi anlamak isteyen herkes için önemli bir adımdır.

Adım Adım Sertifika Alma Kılavuzu

Google Ads sertifikası almak isteyenler için bir kılavuz sunuyoruz:

Adım 1: Google Hesabınızı Oluşturun veya Seçin

Sertifikanız için uygun olan Google hesabınızı seçin. Bir şirkette çalışıyorsanız, iş e-posta adresinizi kullanmanız gerekebilir. Bireyseniz, sertifikanızı kişisel ve genel kullanıma açık bir Google hesabıyla ilişkilendirmek isteyebilirsiniz.

  Katlanabilir telefonlar yükselişte

Adım 2: Skillshop'a Başlayın

Doğru Google hesabıyla Skillshop'a başlayın. Skillshop, sertifikasyon için gereken eğitimleri ve sınavları içeren bir platformdur.

Adım 3: Sınavlara Hazırlık

Google, sertifikasyon için gerekli temel ve detaylı eğitimleri sunar. Hangi alanda uzmanlaşmak istediğinize karar vererek ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz.

Adım 4: Değerlendirmeyi Geçin

Sertifika alabilmek için sınavlardan geçmeniz gerekmektedir. Sınavları başarıyla tamamlayarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Adım 5: (İsteğe Bağlı) Google Partners ile Bağlantı Kurun

Eğer şirketinizle Google Partners programına katılmak istiyorsanız, hesabınızı şirketinizle bağlayarak bu adımı tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Google Ads sertifikasını alabilir ve online reklam dünyasında kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Google Ads Sertifikasyonunuzu Kazanma

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal