Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş: Bana Karşı Kumpas Yapıldı, Adaylıktan Çekilmeyeceğim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, istifa çağrılarının ardından yaptığı açıklamada, adaylıktan çekilmeyeceğini belirtti. Savaş, “Bana karşı kumpas yapıldı. Korkmayacağım, sinmeyeceğim, yılmayacağım” dedi.

Hatay’da İstifa Çağrılarının Hedefi Oldu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 6 Şubat’ın yıl dönümünde gerçekleşen anma törenlerinde istifa çağrılarının hedefi oldu. Savaş, adaylıktan çekilmeyeceğini belirterek “Hatay üzerinden kirli bir oyun oynanıyor. Bana karşı kumpas yapıldı. Korkmayacağım, sinmeyeceğim, yılmayacağım” açıklamasında bulundu.

Savaş’tan İlk Açıklama: Çekilmeyeceğim

Savaş, yaşananların ardından düzenlediği basın toplantısında, Hatay’da oynanan oyunları gözlemlediklerini ifade etti. “Hatay’da sığınmacı işgaline karşı duracağımı herkesle paylaşmak istiyorum. Korkmayacağım, sinmeyeceğim, yılmayacağım. Beni protesto ettiler, kim olduklarını biliyoruz” diyen Savaş, provokasyonlara da değindi.

“Sayın Bakanımıza Söz Attılar”

Deprem bölgesindeki protestoları da değerlendiren Savaş, “Sayın Bakanımıza söz attılar. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı. Bizi sevmeyebilirler ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı… Sayın Cumhurbaşkanımız bir yere giderken önden önlem alınıyor. Burada da alınmalıydı” dedi.

“Onları Harekete Geçiren Gökhan Zan”

Savaş, olayı tek bir kişi üzerine yıkmamanın doğru olacağını belirtti. “Hatay’ı kimseye teslim etmeyeceğiz. Bana gösterdikleri tepkilerin en az 100 katını bakanlara gösterdiler. Bakanları bile konuşturmayan bir kitle vardı. Onları da harekete geçiren bir Gökhan Zan vardı. Bana karşı yapılan bir kumpas var nedenini bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“Volkan Demirel Hatay’a Geldiğinden Beri Gökhan Zan Değişti”

Savaş, Gökhan Zan ile ilgili olarak şunları söyledi; “Gökhan Zan futbolu bıraktığında ben ona kucak açtım. Onu maaşlı elemanım gibi futbol takımımda çalıştırdım. Onun şahitliğini biz yaptık. Bizim aramızda hiçbir kırgınlık yoktu. Ne olduysa Volkan hocanın Hatay’a gelmesiyle oldu. Biz daha iyi teknik direktör görmek istedik. Sonra ne olduysa oldu. Adaylığım devam ediyor ve biz kesin olarak kazanacağız.”

  Lütfü Savaş'ın Adaylığı Tehlikede mi? Cevap: "Partimiz Bir Karar Verecektir"
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş: Bana Karşı Kumpas Yapıldı, Adaylıktan Çekilmeyeceğim

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!