İki Organize Suç Örgütü Kafes-38 Operasyonuyla Çökertildi: Çok Sayıda Kişi Gözaltında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki suç örgütü, Kafes-38 operasyonuyla etkisiz hale getirildi. Operasyonlar sırasında örgüt liderleri ve birçok şüpheli gözaltına alındı. Organize suç ağının detayları ve malvarlığına el konulan değerler hakkında bilgi verildi. İçişleri Bakanı, halkın huzurunu bozan suç örgütlerine karşı kararlı mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

Operasyon Detayları

Balıkesir’de Cengiz Güven’in, Tekirdağ’da ise Nevzat Halitoğlu’nun liderliğini yaptığı 2 organize suç örgütü, Kafes-38 operasyonu kapsamında etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Balıkesir’de Cengiz Güven’in liderliğini yaptığı örgüt ile Tekirdağ’da Nevzat Halitoğlu’nun liderliğindeki örgütün çökertildiğini duyurdu.

Operasyon Detayları

Operasyonlar, 4 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi ve örgüt liderleri ile birlikte toplamda 16 şüpheli yakalandı. Bakan Yerlikaya, operasyonlarla ilgili detayları paylaşarak, organize suç örgütlerinin Türk adaletinden kaçamayacağını vurguladı. Operasyonların, Tefecilik, Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma gibi suçlarla mücadele kapsamında yapıldığı belirtildi.

Suç Ağının Detayları

Örgütlerin, ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşlara faizle borç para verdiği, borç ödemeleri sırasında faiz artışı yaparak yüksek miktarlarda para talep ettikleri, borcunu ödeyemeyen kişilerin mal varlıklarına el koyduğu, iş adamlarını hedef alarak fidye talep ettiği ve uyuşturucu ticareti ile silah kaçakçılığı yaptığı tespit edildi.

Malvarlığına Tedbir Kararı

Operasyonlar sonucunda suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 milyon TL değerindeki malvarlığına tedbir kararı uygulanması için çalışmalar başlatıldı. Ayrıca, operasyonlar sırasında 312 adet senet, 5 adet çek, uyuşturucu madde, para, tapu, silah ve mühimmata el konuldu.

Kararlı Mücadele

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren Cumhuriyet Başsavcılıkları ve jandarma birimlerini tebrik ederek, suç örgütlerine karşı kararlı mücadelelerinin devam edeceğini belirtti. Halkın huzurunu bozan suç örgütlerine göz açtırılmayacağını vurguladı.

  Çalışma saatleri düşecek mi 2024? Mesai saatleri haftada 40 saat mi olacak, kısalacak mı?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İki Organize Suç Örgütü Kafes-38 Operasyonuyla Çökertildi: Çok Sayıda Kişi Gözaltında

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!