İmamoğlu’ndan sağ kolu Fatih Keleş’in deste deste para saydığı görüntülerle ilgili açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmamoğlu'nun Açıklamaları Gündemi Sarsıyor

İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş Para Sayarken Görüntülendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun en yakın çalışma arkadaşlarından biri olan İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'in, para sayarken çekilen görüntülerinin ortaya çıkması sonrasında büyük bir tartışma başladı. İmamoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Binası'nın satın alınma sürecinde yaşanan bir hukuk ofisinde çekilen görüntüler üzerinden fırtına koparmaya çalışanların kötü niyetli zihniyetlerinin olduğunu" belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayarken çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülere ilişkin sessizliğini bozdu.

İmamoğlu: "Kötü Niyetli İnsanlar Var"

Genel başkanlık seçiminde delegelere ödendiği iddia edilen paraların, İstanbul CHP İl Binası'nın satın alınma sürecinde ödenen paralar olduğunu açıklayan İmamoğlu, "Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Başkanlığı'nın satın alma sürecindeki bir hukuk ofisinde gerçekleşen bir işlemi, siyasi yol arkadaşlarımın bulunduğu bir ortamda, çekilen görüntü üzerinden siyasi gündem oluşturmaya çalışanların kötü niyetli zihniyeti var. Bu durumun birkaç kişinin 'Ekrem'i itibarsızlaştıralım, lekeleyelim' yaklaşımıyla büyük medya organlarında yer bulmaya çalıştığını görüyoruz. Ancak ben, bu tür insanların oyunlarına asla gelmeyeceğim. Güçlü durmaya devam edeceğim." şeklinde konuştu.

Resen Soruşturma Başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün itibarıyla CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlattı. Başsavcılık, sosyal medya hesaplarında paylaşılan ve "Fatih Keleş'in CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para sayarken görüntülendiği" iddialarına odaklanarak, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması ve olası suç unsurlarının belirlenmesi amacıyla soruşturma başlattı.

  Siyanür nedir, toprağa karışırsa ne olur? Altın ararken neden siyanür kullanılır?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sağ kolu Fatih Keleş'in para sayarken görüntülendiği iddialarıyla ilgili yapılan açıklamalara CHP İstanbul İl Başkanlığı da destek verdi.

CHP İstanbul İl Başkanlığından Açıklama Geldi

Genel başkanlık seçiminde delegelere ödendiği iddia edilen paralarla ilgili olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan da bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Söz konusu görüntüler, 2019 yılında Sarıyer ilçesi sınırlarında bulunan CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının satın alınmasıyla ilgilidir. Sunulan belgeler de bunu kanıtlamaktadır. Güvenlik kamerası görüntülerinin tarihi 10 Aralık 2019 olarak görünse de, gerçek tarih 9 Aralık 2019'dur. Bu durum belgenin düzenleme tarihinde de açıkça görülmektedir." açıklamalarına yer verildi.

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İmamoğlu’ndan sağ kolu Fatih Keleş’in deste deste para saydığı görüntülerle ilgili açıklama

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!