İsrail, Gazze’deki açlık ve katliamlarda sorumluluğunu reddetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail'in Güney Afrika Cumhuriyeti'ne Cevabı

İsrail, Güney Afrika'nın Gazzelilerin açlığa mahkum edilmesi iddialarının ardından talep ettiği yeni tedbirler konusundaki cevabını Uluslararası Adalet Divanı'na sundu. İsrail, United Arab Emirates (UAE) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Gazze'deki açlık ve katliamlardan sorumlu tutulmaktan kaçınarak Güney Afrika'nın yeni tedbir kararı taleplerini eleştirdi. İsrail, Güney Afrika'nın Gazze'deki açlık ve katliamlardan kendisini sorumlu tutmasını "haksız ve hukuksuz" olarak nitelendirirken aynı zamanda bu iddiaların Soykırım Sözleşmesi ve UAD yetkisinin kötüye kullanımını temsil ettiğini belirtti.

İsrail'in İddialara Yanıtı

İsrail, Güney Afrika'nın Gazze'deki açlık olaylarının ardında İsrail'in kasıtlı eylem ve ihmallerinin olduğuna dair iddialarını reddederek, Gazze'deki gıda sorununu çözmek için BM ve diğer ülkelerle işbirliği içinde olduklarını savundu. İsrail ayrıca Güney Afrika'yı Divan'ın geçici tedbir usullerini kötüye kullanmakla suçladı ve Güney Afrika'nın gerçekleri göz ardı ettiğini ve çarpıttığını iddia etti.

Güney Afrika'nın Ek Tedbir Talepleri Reddedildi

İsrail, Güney Afrika'nın ek tedbir taleplerini reddederek, Gazze'deki mevcut çatışmalar sırasında insanî yardım faaliyetlerine devam ettiğini ve sivillerin zararını en aza indirmek için çaba gösterdiğini belirtti. İsrail, Güney Afrika'nın yeni tedbirler talebinin yenilenen tedbir kararlarını arttırmayı ve sürekli siyasi ilgi çekmeyi amaçladığını öne sürdü.

Güney Afrika'nın Yenilik İsteği

Güney Afrika, İsrail'e karşı Gazzelilerin açlığa mahkum edilmesi nedeniyle verilen tedbirlerin değiştirilmesi veya yeni tedbirler alınması talebinde bulunmuştu. Güney Afrika, İsrail'in Gazze'de korkunç ihlallerine devam ettiğini ve buna acil çözüm bulunması gerektiğini vurgulayarak, İsrail aleyhine alınan tedbirlerin ivedilikle uygulanmasını istemişti.

  Murat Kurum: Haksız yere işlerinden edilen emekçilerimiz işlerine geri dönecek

UAD'deki Soykırım Davası

Güney Afrika, 1948 tarihli BM Soykırımın Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi'ni ihlal ettiği gerekçesiyle İsrail aleyhine UAD'de dava açmıştı. İsrail'e karşı alınan tedbirlerin uygulanması talebinde bulunan Güney Afrika, İsrail'in Soykırım Sözleşmesi'ne aykırı eylemlerini önlemesi için yeni tedbirler alınmasını istemişti.

Spot Metin: İsrail, Güney Afrika'nın Gazzelilere yönelik açlık iddialarına yanıt verdi ve Uluslararası Adalet Divanı'ndaki sürece dair detaylar ortaya çıktı. Güney Afrika'nın talepleri reddedilirken, taraflar arasındaki gerilim devam ediyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İsrail, Gazze’deki açlık ve katliamlarda sorumluluğunu reddetti

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!