İYİ Parti Aydın adayı kim? 2024 İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özer Kayalı kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Aydın Belediye Başkan Adayı Kim? Özer Kayalı'nın Profili

İYİ Parti'nin Aydın Adayı Kim?

İYİ Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday tanıtım toplantılarına devam ederek yeni adaylarını açıklıyor. Merak edilen İYİ Parti Aydın adayı kim? İYİ Parti Aydın Belediye Başkan adayı kimdir?

Özer Kayalı Kimdir?

Özer Kayalı, Kuşadası'nda doğmuş olup 1960 yılında dünyaya gelmiştir. Babası Zahireci Mehmet İhsan Kayalı olarak bilinmektedir. İlkokul eğitimini Yedi Eylül İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Kaya Aldoğan Lisesi'nde öğrenim görmüştür. Üniversite eğitimini tamamladığı okul ise ODTÜ – Makine Mühendisliği Bölümü'dür. 1982 yılında mezun olmuştur.

Özer Kayalı, kariyer hayatına özel bir firmanın Şantiye Şefi olarak 1984 yılında başlamış ve daha sonra Bölge Müdürlüğü görevine yükselmiştir. Kuşadası'ndaki iş yaşamına ise 1987 yılında MET Mekanik Şirketi'nin ortağı ve genel müdürü olarak atılmıştır. Ticaret hayatını sürdürürken çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevler üstlenmiş ve etkin roller almıştır.

Siyasi kariyerine 1989 yılında SHP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) ile başlayan Kayalı, CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) çatısı altında Belediye Meclis Adaylığı görevinde bulunmuştur. 2004 ve 2009 yıllarındaki yerel seçimlerde ise CHP Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur.

Özer Kayalı, evli ve 2 çocuk babasıdır. Aynı zamanda İngilizce dilini de bilmektedir. Halen Kuşadası Eğitim Hizmetleri A.Ş. "KEGEV Ü.Naci Akdoğan Koleji" yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis üyelikleri gibi önemli görevlerde de bulunmuştur.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

  Maden Faciasında Sorumlu AK Parti Hükümeti ve Murat Kurum mu?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Aydın adayı kim? 2024 İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özer Kayalı kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!