İYİ Parti Muğla adayı kim? 2024 İYİ Parti Muğla Belediye Başkan adayı Metin Ergun kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Muğla Belediye Başkan Adayı Kimdir?

İYİ Parti, Yerel Seçim Hazırlıklarını Sürdürüyor

Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday tanıtım toplantıları düzenlemeye devam ederken, Muğla adayı da belli oldu. Peki, İYİ Parti Muğla Belediye Başkan adayı kim?

Prof. Dr. Metin Ergun: İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

İYİ Parti, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı: Prof. Dr. Metin Ergun. 23 Şubat 1963'te Muğla'da doğan Ergun, öğretim üyeliği kariyeri ile tanınıyor.

Eğitim hayatına Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde başlayan Ergun, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, doktorasını ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı.

Muğla adayı Prof. Dr. Ergun, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaptı. 1996 yılında doçent unvanını alan Ergun, 2006'da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde de öğretim üyeliği görevinde bulundu.

İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden ve 21. & 23. Dönem Muğla Milletvekili olan Ergun, şu anda İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yapıyor. İyi derecede İngilizce, Rusça ve Farsça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Metin Ergun Kimdir?

Metin Ergun'un Yaşamı

Metin Ergun, 23 Şubat 1963 tarihinde Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kargıcak köyünde doğmuştur. Babasının adı Tevfik, annesinin adı ise Nazife'dir.

Eğitim Hayatı

Öğretim kariyerine Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitirerek başlayan Metin Ergun, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlamış ve doktorasını ise Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde gerçekleştirmiştir.

  Biden, Gizli Belgeler İçin Savcıya Tepki Gösterdi: "Hafızam İyi Durumda"

Akademik Kariyeri

Ergun, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakülteleri Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Doçentlik unvanını 1996 yılında, profesörlük unvanını ise 2006 yılında almıştır. Ayrıca Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde de öğretim üyeliği yapmıştır.

Siyasi Kariyeri

Metin Ergun, 21. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili olmuş ve aynı zamanda İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden biri olarak görev yapmaktadır. Halen İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Kişisel Hayatı

İyi düzeyde İngilizce, Rusça ve Farsça dillerini bilen Metin Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Spot Metin: Metin Ergun'un akademik ve siyasi kariyeri, İYİ Parti'deki görevi ve dil bilgisi hakkında detaylı bilgiler. Marka bir isim olan Metin Ergun'un hayatı ve kariyeri.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Muğla adayı kim? 2024 İYİ Parti Muğla Belediye Başkan adayı Metin Ergun kimdir?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!