KAAN için ‘çoklu salan sistemi’ geliştiriliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altınay Savunma Teknolojileri ve TUSAŞ İş Birliğiyle Milli Muharip Uçağa Yönelik Yenilikçi Çoklu Bomba Sistemi Geliştirildi

Altınay Savunma Teknolojileri ve TUSAŞ, Milli Muharip Uçak KAAN için özel bir savunma teknolojisi olan Çoklu Bomba Salanı'nın milli tasarımı ve üretimi için iş birliği yapıyor.

Ankara'da gerçekleşen törende, Milli Muharip Uçak KAAN Projesi kapsamında Salan Sistemi'nin geliştirilmesi için atılan imzalarla proje çalışmaları start aldı.

Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, geliştirilecek Çoklu Salan Sistemi ile ülkenin savunma endüstrisine önemli bir katkı sağlayarak ihracat potansiyeli yüksek savunma sistemlerinin gelişimine vurgu yaptı.

Çoklu Salan Sistemi Farklı Hedeflere Saldırı İmkanı Tanıyor

Altınay Savunma Teknolojileri, yüksek güvenilirlik ve hedeflere etkili saldırı imkanı sunan Çoklu Bomba Salan Sistemi ile Türk Hava Kuvvetleri'ne önemli bir sistem kazandırdı. Sistem, F-16 uçağına entegre edilebilen ve bir seferde 8 hedefe saldırma yeteneği sunmaktadır.

Altınay Savunma Teknolojileri, Milli Muharip Uçak (KAAN) Salan Sistemleri için TUSAŞ'a alt yüklenici desteği sağlayarak alandaki bilgi birikimini artırmayı hedeflemektedir.

250 Uçağa Entegrasyon Planlanıyor

Milli Muharip Uçak Salan Sisteminin yaklaşık 250 uçağa entegre edilmesi hedeflenmektedir. Sistemin, Türkiye'nin ihraç ürünleri arasında yer alarak uluslararası savunma teknolojileri alanında önemli bir konum elde etmesi beklenmektedir.

Altınay Savunma Teknolojileri, yerli sistem ve ürün geliştirme alanındaki potansiyeli artırmaya yönelik çalışmalarına devam ederek yüksek teknoloji gerektiren yeni projeler ve iş birlikleri üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Daha Fazlasını Keşfedin

  Erzincan İliç'teki altın madeninde toprak kayması! Göçük altında işçiler var

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
KAAN için ‘çoklu salan sistemi’ geliştiriliyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal