Katlanabilir telefonlar yükselişte

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IDC tarafından paylaşılan son rakamlar, katlanabilir telefonların önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha popüler hale geleceğini gösteriyor.

Birkaç yıl öncesine kadar sadece birkaç temsilcisi olan katlanabilir telefonlar bugün artık akıllı telefon pazarının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Başta Samsung olmak üzere pek çok önemli telefon üreticisi katlanabilir ekrana sahip telefonlar geliştiriyor ve kullanıcılarla buluşturuyor. Amerikalı teknoloji devi Apple’ın da kendi katlanabilir telefonu üzerinde çalışmakta olduğu bir süredir biliniyor. Yani anlayacağınız katlanabilir telefonlar yakın gelecekte de telefon pazarının önemli bir parçası olmaya devam edecek. Üstelik paylaşılan son verilere bakılırsa kullanıcılar da bu telefonlara gitgide daha fazla ilgi gösteriyor.

Pazar araştırma şirketi IDC tarafından yayınlanan son rapor, önümüzdeki dönemde katlanabilir telefonlara talebin çok daha artacağını gösteriyor. IDC’nin raporuna göre 2027 yılında satılan katlanabilir telefon sayısı 48.1 milyona ulaşmış olacak. Bu da katlanabilir telefon satışlarının normal telefon satışlarına kıyasla on kat daha hızlı artacağı anlamına geliyor.

IDC tarafından paylaşılan bu veriler, 2027 yılına geldiğimizde katlanabilir telefonların akıllı telefon pazarındaki pazar payının yüzde 3.5 olacağını gösteriyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl bu oran sadece yüzde 1.2’ydi. Bu da beş yıl içinde neredeyse yüzde 300’lük bir büyüme anlamına geliyor. IDC’ye göre bu büyüme sayesinde 2027 yılına geldiğimizde katlanabilir telefon pazarının toplam değeri 42 milyar dolara ulaşmış olacak. Bu veriyi göz önüne aldığımızda telefon üreticilerinin bu alana neden bu kadar yatırım yaptığını anlamak hiç de zor değil.

Daha yakın geleceğe baktığımızda da katlanabilir telefon pazarında ciddi bir büyüme görüyoruz. Çünkü IDC’ye göre bu yıl toplam 21.4 milyon katlanabilir telefon satılması bekleniyor.

  Boymax Polenli Bitkisel Toz Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Katlanabilir telefonlar yükselişte

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!