Konut sitelerindeki elektrikli araç şarj üniteleri “fiyat avantajı ve konfor” sağlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Kullanıcılarını Bekliyor

Elektrikli Araçların Şarj Altyapısının Gelişimi

Elektrikli araç ekosisteminin sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde gelişmesi için çalışmalar devam ederken çevre dostu ve yenilikçi sistemin oluşturulması için önemli adımlar atılıyor. Mevcut durumda şarj üniteleri akaryakıt istasyonları içinde, sitelerde, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanıcılara hizmet veriyor.

Şarj Üniteleri Kullanım Süreçleri

Sitelerde, konut idaresi tarafından başvurusu yapılan şarj üniteleri için izin süreci yaklaşık 1 ay sürüyor. Kurulumu firmalar tarafından yapılan şarj üniteleri için site yönetimi herhangi bir ücret ödemiyor. Söz konusu yatırımın firmaları maliyeti 50 bin liraya kadar çıkabiliyor. Kullanıcılar seçtikleri şarj firmalarına ait mobil uygulama üzerinden şarj ünitesi randevusu alma, şarj işlemi, kullanılan elektriğin bedelini ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Site Sakinlerine Özel Fiyatlandırma

Şarj istasyon ağı Voltrun Enerji'nin İç Anadolu İş Geliştirme Yöneticisi Naim Eroğlu, son dönemde şarj ünitesi taleplerinde artış olduğunu belirtti. Eroğlu, şarj ünitelerinin kurulumlarının izne tabi olduğunu ve elektrik dağıtım firmalarından kurulum yapılabilmesi için "olumlu görüş" raporu alınması gerektiğini ifade etti. Eroğlu, enerji dağıtım firmasının onay vermesinden sonra belediyeden alınan yer seçme ve faaliyet belgesi sonrasında şarj ünitesi kurulumunun yapılabildiğini aktardı.

Site İçi Şarj Üniteleri ve Hizmetler

Sukent Sitesi İşletme Müdürü Sibel Yazıcı, son altı ayda site sakinlerinin kullandığı elektrikli araç sayısının 160'a ulaştığını belirtti. Site içindeki elektrikli araç şarj ünite sayısını 9'a çıkaracaklarını söyleyen Yazıcı, site yönetimi olarak site sakinlerine maliyet yansıtmadıklarını ve her şeyin kayıt altında olduğunu vurguladı.

  Kredi çekmek isteyenlere uyarı geldi: Son 22 yılın zirvesine çıktı!

Şarjların Güvenliğinin Sağlanması

Paylaşımlı Enerji Ağı Girişimi Beefull'ün Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alper Arın ise siteler gibi ortak kullanım olan yerlerde elektrik kaynağı mevcutsa trafodan şarj altyapısının kurulabildiğini, elektrik kaynağı yoksa elektrik dağıtım şirketlerinden destek alınması gerektiğini anlattı.

Zorluklar ve Çözüm Önerileri

Beysu Evleri Sitesi Proje Müdürü Sena Doğan, site içinde 15 elektrikli otomobil bulunduğunu ve talebin artmasıyla altyapının geliştirileceğini belirtti. Genel kurul kararı gerektiren şarj altyapısına ilişkin sürecin bazı zorluklarla karşılaşabildiği ve çözüm önerileri üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Elektrikli araçların şarj üniteleri kullanıcıları için harekete geçiyor. Site sakinleri ve kullanıcılar için özel fiyatlandırma ve kolay erişim imkanları sunuluyor. Güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe adım atılıyor.

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Konut sitelerindeki elektrikli araç şarj üniteleri “fiyat avantajı ve konfor” sağlıyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal