KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde sunulan yurt hizmeti, neredeyse her şehirde öğrencilere hizmet vermekte. KYK yurtlarında kalan öğrenciler, ücretsiz olarak WİFİ hizmetinden faydalanabilmekteler. İdare tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ile KYK yurtlarında ücretsiz olarak WİFİ erişimine sahip olabilmekteler.

KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

WİFİ hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle KYK'ye kayıtlı bir öğrenci olmanız gerekmekte. KYK yurtlarında kalan bir öğrenci iseniz, sadece idareye başvurarak internet kullanımı ile alakalı talepte bulunmanız yeterli olacaktır. Size idare tarafından sağlanacak olan kullanıcı adı ve şifre ile KYK yurtlarındaki WİFİ hizmetine erişim sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wi-Fi özelliğini aktive ettiğinizde, KYKWIFI adıyla bir ağla karşılaşacaksınız. Bu ağa bağlandığınızda internet kullanabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Eğer otomatik olarak bir sayfa açılmazsa, wifi.kyk.gov.tr adresine internet tarayıcınız aracılığıyla giriş yapmanız gerekecektir. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizi girerek interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

KYK WİFİ Çıkış Nasıl Yapılır?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler, KYK'ye ait WİFİ hizmetinden çıkış yapmak istediklerinde dikkat etmeleri gereken bazı adımlar bulunmakta. Bunun için öncelikle hizmet aldığınız yurdun internet çekim alanı içerisinde olmanız gerekmekte. Sonrasında wifi.kyk.gov.tr adresindeki Çıkış düğmesine tıklayarak, sistemden çıkış yapmanız mümkün olacaktır.

KYK WİFİ Şifremi Unuttum! Yeni KYK WİFİ Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer KYK WİFİ şifrenizi unuttuysanız, yeni bir şifre talebinde bulunmak için yurt idaresine başvurmanız gerekmektedir. Şifrenizi not etmediyseniz başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır. KYK WİFİ sistemi dışarıya kapalı olduğundan, şifrenin değiştirilmesi için alternatif bir yöntem bulunmamaktadır.

  Tor Nedir? Tor’u Nasıl Kullanırım?

KYK WİFİ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

KYK Wi-Fi şifrenizi değiştirmek için wifi.kyk.gov.tr adresindeki portala giriş yapmanız gerekmektedir. Panelden şifre değiştirme butonu aracılığıyla yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yeni şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır ve en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir. Şifreniz özel karakterler ve Türkçe harfler içeremez.

KYK WİFİ "Kullanıcı Aktif Değil" Hatası Nasıl Çözülür?

Kullanıcı KYK WİFİ sistemine giriş yaparken "Kullanıcı Aktif Değil" hatasıyla karşılaşıyorsa aşağıdaki ihtimallerden biriyle karşı karşıya kalabilir.aylık kullanım kotanız dolmuş olabilir ya da KYK yurtlarına yeni kayıt olduğunuzda resmi işlemlerde hata oluşmuş olabilir.

KYK WİFİ "Giriş Hakkınızı Doldurdunuz" Hatası Nasıl Çözülür?

Kullanıcılar KYK WİFİ sistemine giriş yaparken "Giriş Hakkınızı Doldurdunuz" hatası ile karşılaşırlarsa sisteme belirtilen sayı dışında cihazla giriş yapmış olabilirler. Bu durumda önce daha önce giriş yaptıkları cihazlardan WİFİ çıkışı yaparak sistemi tekrar kullanmaya başlayabilirler.

İlginizi Çekebilir:

  • KYK WİFİ Şifremi Unuttum!
  • KYK Yurt WİFİ Kota Sorgulama
  • Öğrenci Gündemi'ni Instagram'dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal