Meslek Lisesi öğrencileri mesleklerini icra ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

"Ben Her Yerde Varım" Projesi Milli Eğitimde Neleri Hedefliyor?

Mesleki Eğitimde Yenilik: "Ben Her Yerde Varım" Projesi

Ankara'da, "Meslek Lisesi Öğrencileri Aileleriyle Buluşuyor" ve "Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor" projelerini içerecek şekilde genişletilen "Ben Her Yerde Varım" projesi, Mart ayı itibarıyla başlatıldı. Proje, her yıl güncellenerek 2024 yılı sonuna kadar devam etmeyi planlıyor.

Topluma Entegre Bir Meslek Eğitimi

Bahsi geçen proje ile öğrencilerin, mesleklerini icra ederken toplumun bir parçası olma yeteneklerini geliştirmesi hedefleniyor. Ayrıca öğrenciler, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini artırırken, toplumun ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretme yeteneklerini etkinlikler aracılığıyla sergileyerek örnek davranışlar sergilemeleri hedefleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin Rolü

Proje, il-ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından oluşturulan bir yürütme kurulu tarafından düzenlenen etkinliklere katılımı artırmayı ve projeden en üst düzeyde fayda sağlamayı amaçlıyor. Aylık hedefler belirleyerek ilerleyen proje, okul alanlarına göre yapılabilecek işlerin ve işlemlerin hangi kulüp veya toplum hizmeti kapsamında yapılacağını belirleyerek öğretmenlerin ve gönüllü öğrencilerin seçilmesini ve veli izinlerinin alınmasını sağlıyor.

Projelerin Değerlendirilmesi ve Uygulanması

Okullar tarafından hazırlanan projeler, il milli eğitim müdürlüklerine sunulmak üzere değerlendirilmeye alınacak. Onaylanan projeler il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sayfalarında duyurulacak ve proje kapsamında nisan ve aralık ayları boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinliklere ait veriler, e-Okul Sosyal Etkinlik Modülüne işlenecek ve il değerlendirme komisyonu tarafından toplanarak değerlendirme süreci başlatılacak.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

  Hatay Büyükşehir Halk Kart Başvurusu ve Sorgulama

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Meslek Lisesi öğrencileri mesleklerini icra ediyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal