Restoranlarda yeni dönem! Gramajı düşük ürünler menülere girdi, fiyatlar yarı yarıya düştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Restoran İşletmecilerinden Eko Ürün Dönemi

Restoranlar, Artan Fiyatlar Sonrası Ekonmik Ürünleri Tercih Ediyor

Türkiye'de fiyatların artmasıyla birlikte restoran işletmecileri, müşteri kayıplarını önlemek adına "eko" yani ekonomik ürün dönemine geçiş yapıyor. Bu dönemde gramajların düşürülerek daha uygun fiyatlı ürünler menülere ekleniyor.

Yeni Uygulamalarla Fiyatlar Düşürülüyor

Küresel ekonomideki dengesizlikler Türkiye'deki restoranları da etkilerken, artan fiyatlar nedeniyle müşteri sayısında azalma yaşanıyor. Bu durumda restoranlar, gramajları düşürerek ve porsiyonları küçülterek fiyatları aşağı çekmeye başladı. Bu ekonomik ürünler, menülere "eko" başlığı altında yer alıyor.

Porsiyonlarda Küçülme Trendi

Örnek olarak, patlıcan kebabı servisinde kullanılan şiş sayısı azaltılarak fiyatlar düşürülüyor. Aynı şekilde paket servislerde de farklı tarifeler uygulanmaya başlandı. Restoran işletmecileri, gramajı düşürülen ürünleri "eko" isimleriyle pazarlayarak müşterilere sunmaya devam ediyor.

Et Fiyatlarındaki Artışa Dikkat Çekenler Var

ATO Kafe, Restoran ve Lokanta Komite Başkanı Abdurrahman Işıksever, özellikle et fiyatlarındaki artışın sektörü olumsuz etkilediğine dikkat çekiyor. Ramazan menülerinden tutun da diğer ürünlere kadar et fiyatlarındaki kontrolsüz artışın önüne geçilmesi gerektiğini belirtiyor.

Küçük Fiyat, Küçük Şiş, Küçük Doyum

NTV'nin haberine göre, bir restoran işletmecisi ekonomik ürünlerin küçük fiyatlar, küçük porsiyonlar ve dolayısıyla doyumu azalttığını belirtiyor. Herkesin doyabileceği, ekonomik açıdan daha uygun seçeneklerin olmasını diliyor.

Restoranlarda fiyat dengesini sağlamak adına ekonomik ürünler dönemi başladı. Et fiyatlarındaki artışların yanı sıra porsiyonlarda ve gramajlarda yapılan değişikliklerle fiyatlar düşürülürken, sektör temsilcileri et fiyatlarındaki kontrolsüz artışa dikkat çekiyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

  Artemis Halı (ARTMS) halka arz Halkbank’ta var mı?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Restoranlarda yeni dönem! Gramajı düşük ürünler menülere girdi, fiyatlar yarı yarıya düştü

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!