Şebnem Korur Fincancı Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şebnem Korur Fincancı: Türkiye'nin Önde Gelen Adli Tıp Uzmanı

Adli Tıp Uzmanı ve İnsan Hakları Aktivisti

Türk adli tıp uzmanı olan Şebnem Korur Fincancı, birçok önemli derneğin kurucu üyesidir. Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türk Ceza Hukuku Derneği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve Ceza Hukuku Araştırmaları Derneği'nde aktif rol almıştır. Aynı zamanda 1997-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış ve Türk Tabipleri Birliği'nin 2020-2022 ile 2022-2024 dönemlerinde Merkez Konseyi Başkanı olarak görev yapmıştır.

Eğitim Hayatı ve Kariyeri

1970-1977 yılları arasında Kadıköy Maarif Koleji'nde eğitim gören Şebnem Korur Fincancı, 1977-1983 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğrenimini tamamlamıştır. İhtisasını ise 1985-1987 yılları arasında Adli Tıp Uzmanlığı üzerine yapmıştır ve 1990 yılında Adli Tıp Doçenti ünvanını almıştır. Ayrıca, 1987-1990 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Klasik Arkeoloji lisans eğitimi de almıştır.

Şebnem Korur Fincancı Kimdir?

Şebnem Korur Fincancı, 1959 yılında İstanbul Kartal'da doğmuş bir aktivist ve insan hakları savunucusudur. Politika ile ilgili olan annesinden etkilenerek hayatına yön vermiş ve okumaya büyük bir merakla devam etmiştir. Doğu kökenli olduğu bilinen Korur Fincancı hakkında bazı kesimler tarafından Ermeni olup olmadığı sorusu yöneltilmektedir, ancak bu konuda kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

İlginizi çekebilecek konular

  Rapçi Fredo Kimdir, Nereli, Gerçek Adı Nedir?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Şebnem Korur Fincancı Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal