1. Haberler
  2. Haberler
  3. Sevgili Yapmak Zina Mı?

Sevgili Yapmak Zina Mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili yapmak zina mı? Sevgilinin olması zina mıdır?

İnsan ilişkilerinde sorgulanması en fazla yapılan konulardan biri olan sevgili yapmanın zina boyutu olup olmadığıdır. Birçok kadın ve erkek duygusal olarak bir şeyler yaşayabildikleri zaman dini boyutu da düşünmektedir. İslam dini hoşgörü temelli bir din olduğundan dolayı insan ilişkilerinin seviyeli bir şekilde yaşamasını ön görmekle birlikte duygusal ilişkileri de yasaklamamaktadır.

Kadın ve erkek sevgi ve saygı çerçevesinde birbirlerine maddi ve manevi zarar vermeden duygusal ilişki yaşayabilmektedir. Kadın ve erkeğin birbirlerine karşı hoşlantı hissetmeleri ve muhabbet kurmaları kadar doğal bir ilişki şekli olmadığından dolayı sevgili olmak zinaya girmemektedir.

Sevgili Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kadın ve erkeğin gönül muhabbeti yaşarken birbirlerine karşı saygı çerçevesinde davranmaları gerekir. Birbirlerine karşı saygılı olan kendini bilen insanların sevgileri daima daha kalıcı olmaktadır. Birbirlerini insan olarak gören, empati kurabilen kadın ve erkekler gönül muhabbetlerini uzun süre devam ettirebilirler. Sonsuz bir aşkla sevgili olmak her kadın ve erkeğin hayali olduğundan dolayı sevgililerin birbirlerinin kişisel sınırlarına göre davranmaları gerekir.

Kadın ve erkek yapısı duygusal ve fiziksel olarak birbirlerinden farklı olduğundan dolayı sevgililik ilişkilerinde bakış açısı farklı olur. Kadın ve erkeklerin sevgili olmadan önce arkadaş olarak uyuşmaları gerekir. Birbirleri arasında uyum olan kadın ve erkekler daha çabuk birbirlerine ısınıp birbirlerine karşı hoşlantı hissederler. Aralarında karşılıklı hoşlantı olan kadın ve erkekler uyumlu birer sevgili olurlar.

Sevgili Olmanın Dini Boyutu

Kadın ve erkeklerin dinen bir arada fiziksel temasta bulunması caiz değildir ama sevgili olması yasak değildir. Kadın ve erkeğin hoşlantı ilişkilerini saygı çerçevesinde sevgili olarak yaşadıktan sonra İslami şartlara göre evlenmeleri caiz bir durumdur.

  Yaş meyve ve sebze ihracatından 32 milyon dolar gelir elde edildi

Kadın ve erkeğin hoşgörü ve saygı çerçevesinde birbirlerini tanıyarak güzel vakit geçirmeleri gayet normal ve caiz bir durumdur. Karşılıklı olarak iki kişi arasında gelişen gönül muhabbeti ileride kurulacak aile ortamı da sağlıklı ve mutluluk temelli olur.

Saygı Çerçevesinde Sevgili Olmanın Önemi

Kadın ve erkeklerin birbirlerine karşı duydukları gönül muhabbetinin saygı çerçevesinde olması hem kişisel hem toplumsal hem de dinen hiçbir sakıncası olmamaktadır. Farklı sebeplerle bir araya gelip tanışan insanlar birçok faktörü göz önünde bulundurarak birbirlerine karşı hoşgörülü davranarak uyumlu oldukları anda sevgili olurlar. Birbirlerine karşı hoşgörülü bir şekilde saygı çerçevesinde sevgili olan kadın ve erkekler mutlu evliliğin temelini atarlar.

Saygı çerçevesinde kurulan muhabbet sadakatle birleşince kadın ve erkeği sonsuza kadar bir arada tutacak bir evlilik yaşamalarını sağlar. İnsan ilişkilerinin vazgeçilmez kuralı olan empati ve saygı kavramları iki sevgili arasında da olmazsa olmaz iki kavramdır. Birbirlerine saygıyla yaklaşan karşısındaki kişinin duygularını anlamak için empati yapan sevgili maddi ve manevi olarak sevdiğine zarar vermeden ilişki yaşar. Sevgili olmak birbirlerine maddi ve manevi zarar vermeden karşılıklı saygı çerçevesinde olduğu zaman zina sayılmamaktadır.

Aralarında gönül muhabbeti olan kadın ve erkeklerin birbirlerini önemseyerek empati kurarak birbirilerine saygı çerçevesinde aşk beslemeleri onları zina ve günahtan koruyarak sonsuza kadar mutlu bir birliktelik yaşamalarını sağlar.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sevgili Yapmak Zina Mı?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal