Taksicilerin Can Güvenliği İçin Kurşun Geçirmez Kabinler Talep Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taksicilerin güvenliği için kurşun geçirmez kabinler talep ediliyor. Son şiddet olaylarının ardından sektördeki güvenlik endişeleri artıyor.

Taksiciler, Güvenlik İçin Kurşun Geçirmez Kabin İstiyor

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Veli Yurt, taksicilerin güvenliği için kurşun geçirmez kabinlerin araçlara monte edilmesi gerektiğini yetkililere iletti.

Son Şiddet Olaylarıyla Artan Endişe

Son dönemlerde taksicilere yönelik şiddet olaylarının artmasıyla birlikte, güvenlik önlemleri tekrar gündeme geldi. İzmir’de taksici Oğuz Erge’nin aracına aldığı Delil Aysal tarafından öldürülmesi, sektördeki güvenlik endişelerini artırdı.

Kabinli Araçlara Talep Artıyor

İşletme sahibi Ahmet Arslanoğlu, kabinli taksilere olan talebin arttığını belirtti. Pandemi sürecinde başlayan talep, son zamanlarda güvenlik endişeleriyle birlikte daha da yükseldi. Arslanoğlu, kabinlerin daha sağlam ve dayanıklı hale getirildiğini ve bu sayede talebin arttığını ifade etti.

Esnafın Talebi: Can Güvenliği İçin Kabinli Araçlar

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Veli Yurt, taksicilerin güvenliği için acil önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Yaklaşık 20 bin taksici ve 55 bin şoförün can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirten Yurt, içişleri bakanlığından kabinli araçların zorunlu hale getirilmesi talebinde bulundu.

Taksicilerin Beklentisi: Güvenliğin Sağlanması

Taksici Ömer Kaçmaz, taksicilerin uzun süredir talep ettiği kabinlerin bir an önce piyasaya sürülmesi gerektiğini dile getirdi. Kaçmaz, taksicilerin güvenliğinin sağlanması için acil adımların atılması gerektiğini belirtti.

Müşteri Alırken Endişe Artıyor

Taksici Tayfun Ulaman, taksicilerin artık müşteri alırken dahi endişe duyduğunu ifade etti. Son şiddet olaylarının ardından taksicilerin güvenlik endişelerinin arttığını belirten Ulaman, hükümetin gerekli önlemleri almasını beklediklerini söyledi.

  Bakan açıkladı: Türkiye'nin tamamında arama yapıldı!
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Taksicilerin Can Güvenliği İçin Kurşun Geçirmez Kabinler Talep Ediyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!