Tat Gıda Satıldı: Yeni Sahipler Şaşkınlık Yarattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tat Gıda, Türkiye’nin önde gelen gıda devlerinden biri olarak bilinirken, yeni sahipleri Memişoğlu Tarım Ürünleri’nin satın almasıyla sektörde büyük bir sürpriz yaşandı. Benzerlikler ise dikkat çekici detaylar sunuyor.

Tat Gıda, Koç Holding’in bir parçası olarak bilinen dev gıda şirketi resmen el değiştirdi. Yeni sahiplerinin kimliği ve ortaya çıkan benzerlik, büyük bir sürprizle karşılandı.

Türkiye’nin önde gelen gıda devlerinden Tat Gıda’nın %49,04’lük hissesi, 72 milyon 23 bin 649 dolar karşılığında satıldı. Dardanel ve Yayla gibi küresel şirketlerin ilgisini çeken Tat Gıda’nın yeni sahibi, sektörde büyük bir sürpriz yarattı.

Tat Gıda’nın Yeni Sahibi: Memişoğlu Tarım Ürünleri

Tat Gıda’nın satışına ilişkin yapılan açıklamada, şirketin artık Mersin merkezli Memişoğlu Tarım Ürünleri’ne ait olduğu duyuruldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazıda, şirketin paylarının Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Limited Şirketi’ne satışının Rekabet Kurumu tarafından onaylandığı belirtildi.

Büyük Benzerlik Ortaya Çıktı

Tat Gıda’nın Memişoğlu Tarım Ürünleri’ne satılmasıyla ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Tat Gıda aslında aynı isimli başka bir şirkete satılmıştı.

Tat Gıda’nın satışının ardından gelen bilgilere göre, 1977 yılında Muş’ta gıda ticaretiyle başlayan Memişoğlu şirketi, bugün Mersin, İstanbul, Edirne, İzmir, Konya ve yurtdışında toplam 9 fabrikada 350 bin metrekarelik bir alanda faaliyet göstermektedir. Şirket, bakliyat sektöründe yılda 200 milyon dolarlık ihracat yaparak 100 ülkeye ürünlerini ulaştırmaktadır.

Yıllık 1 milyon ton üretim kapasitesiyle, Memişoğlu artık sektörde önemli bir marka haline gelmiştir. Şirketin sahibi olduğu marka, Tat adını taşımaktadır ve bu durum, Koç’un Tat‘ını, Mersinli Tat‘ın satın aldığı anlamına gelmektedir. Şirketin web sitesine göz attığınızda, sadece isimlerin değil, aynı zamanda logonun ve logodaki karakterin de neredeyse ikiz kardeşler gibi olduğunu fark edeceksiniz.

  Güncel Fındık Fiyatı ve İl İl Fiyatlar! Fındık Piyasasında Son Durum Ne?
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tat Gıda Satıldı: Yeni Sahipler Şaşkınlık Yarattı

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!