Ticaret bakanlığı açıkladı… Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı'ndan İsrail'e İhracat Kısıtlaması Açıklaması

Ticaret Bakanlığı, İsrail'e yönelik olarak 9 Nisan 2024 tarihinden bu yana uygulanan ihracat kısıtlamaları hakkında önemli bir açıklama yaptı.

Ankara (İGFA) – 9 Nisan 2024 tarihinde başlayan İsrail ile olan ihracat kısıtlamalarıyla ilgili olarak Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, toplam 54 ürün grubundan bin 19 ürüne bu kısıtlamanın geldiği belirtildi. Saat 09.00 itibariyle, bu ürünlerin ihracat tescil işlemlerinin gümrüklerde kesinlikle yapılmadığı vurgulandı ve kapsamın genişletildiği duyuruldu.

Söz konusu bin 19 ürün arasında yer alan ürünlerin, antrepolar, serbest bölgeler, geçici depolama yerleri ve transit ticaret yoluyla dahi İsrail'e gönderilmesinin bu kısıtlama kapsamına dahil edildiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, 9 Nisan 2024 tarihinden önce alınan ihracat tescil kararlarının geçerli olduğu ve bu ürünlerin gönderilmesine izin verilmemesi hususunda ciddi önlemler alındığı belirtildi.

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetinin aldığı bu kararın, uluslararası dış ticaret, gümrükleme, lojistik mevzuatı ve prosedürleri gereğince uygulandığı ve titizlikle takip edildiği vurgulandı. Açıklamada, vatandaşların yanlış ve manipülatif haberlere itibar etmemesi ve sükunetlerini koruması gerektiği belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin Filistinli kardeşlerinin her zaman yanında olduğu ve bu desteğin her alanda devam edeceği vurgulandı. Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığı'nın aldığı kararların bu doğrultuda şekillendiği belirtildi.

Daha Fazlasını Keşfedin

  VakıfBank, KPSS'siz 869 personel alımı yapacak!
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ticaret bakanlığı açıkladı… Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok!

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal