Tokat-İzmir Uçak Seferi Hayal Kırıklığına Yol Açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat Havalimanı’nın İzmir’e doğrudan uçuş hizmeti sunmaması, Tokatlılar arasında büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. İzmir’de yaşayan Tokatlıların sayısı göz önüne alındığında, bu beklenti oldukça anlaşılabilir. Ancak, şu ana kadar herhangi bir somut adım atılmamış gibi görünüyor.

“Tokat-İzmir Uçuşları Neden Gerçekleşmedi?”

Tokat Havalimanı, son teknolojiye sahip olmasına rağmen İstanbul dışında doğrudan uçuş hizmeti sunmamaktadır. Bu durum Tokatlıların, özellikle de İzmir’e doğrudan uçuş seferleri isteyenlerin hayal kırıklığına neden oluyor.

Tokat Havalimanı’nın Hedefi: 2 Milyon Yolcu Kapasitesi

Yaklaşık 550 milyon Türk Lirası maliyetle açılan Tokat Havalimanı, yılda 2 milyon yolcu kapasitesi hedefiyle faaliyet gösteriyor. Haftanın üç günü İstanbul’a çift, dört günü ise tek sefer düzenlenmektedir.

“İstanbul Harici Doğrudan Uçuş Yapılan İl Yok”

Tokat’ta İstanbul harici doğrudan uçuş seferleri bulunmamaktadır. Bu durum, İzmir’e doğrudan uçuş talebinin önemini arttırıyor. 2023 yılında Tokat Havalimanı’nda 147 bin 970 yolcu, bin 314 uçak ve bin 300 ton yük trafiği gerçekleşti.

TÜİK Verilerine Göre İzmir’de Yaşayan Tokatlı Sayısı

TÜİK’in 2023 yılı sonu Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerine göre, İzmir’de 45 bin 252 Tokatlı ikamet ediyor. Bu durum, İzmir ve Tokat arasında doğrudan uçuş beklentisini arttırıyor.

“Uçuş Planları Ne Durumda?”

Ancak, şu ana kadar İzmir-Tokat doğrudan uçuşlarıyla ilgili herhangi bir gelişme veya resmi açıklama yapılmadı. Pegasus Hava Yolları’nın 2023 yılı Eylül ayında Tokat’ta gerçekleştirdiği inceleme de sonuç vermedi.

Pegasus Heyetinin İncelemesi

Pegasus Hava Yolları tarafından gönderilen heyet, 2023 yılı Eylül ayında Tokat’a gelerek inceleme yapmıştı. İncelemede, şehrin nüfusu, komşu illerin havalimanı kullanma potansiyeli ve firmanın ihtiyacı olan alanlar gibi konular ele alındı. Ancak, uçuş planları hala belirsizliğini koruyor.

  Tokat'ta bazı beldelere doğalgaz müjdesi
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat-İzmir Uçak Seferi Hayal Kırıklığına Yol Açtı

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!